Do dávné minulosti vstoupí každý, kdo se o víkendu vydá navštívit hrad Roštejn u Telče. Na návštěvníky totiž čekají poněkud jiné, oživené prohlídky. V každé místnosti se ocitnou historické postavy, které budou prezentovat příběh jedné hradní etapy.

„Krátké divadelní scénky, které na sebe budou navazovat, zavedou návštěvníky do časů minulých. Od založení hradu až do 60. let minulého století,“ popsala kastelánka hradu Roštejn Zdena Vaníčková.

Scénky sehraje asi pětatřicet dobrovolníků z řad ochotníků z celého Jihlavska. Herci vtipně a s nadsázkou ztvární skutečné postavy z místních dějin, ale budou parodovat také současnost. Diváky bude provádět Čas.

Tržiště i šermířské scénky

„Příběhy budou mapovat historii Roštejna i Telče. Budou smyšlené, ale veselé, a dobře zatáhnou diváky do děje,“ doplnila kastelánka Vaníčková. Pořad je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Po celý víkend bude zároveň na nádvoří dobové tržiště. Nebudou chybět stánky s rukodělným zbožím, ani s ochutnávkou typických staročeských jídel. Program budou doplňovat i scénky šermířů ze skupiny Hebrix z Třeště.

Začátky prohlídek jsou naplánovány od 9.30 hodin, vždy každou půlhodinu. Poslední prohlídka proběhne v 17.30 hodin. Cena plného vstupného je sto korun, sníženého 60 korun. Rezervace vstupenek není nutná. Kvůli divadelním prohlídkám se scénkami z historie běžné prohlídky v sobotu ani v neděli probíhat nebudou.