Nebylo by to snad ani září, aby se milovníci country, bluegrassu, folku a příbuzných žánrů nemohli sjet do malebného Hanesova mlýna u Štoků na pomezí Havlíčkobrodska a Jihlavska. Dá se mluvit o velkém hudebním svátku, protože ve dvou dnech se tu vystřídá více než dvacet interpretů té nejvyšší kvality! Takže stručně: Rezervujte si pátek a sobotu 3. a 4. září!

V pátek začne koncertní série v osmnáct hodin, v sobotu v pravé poledne. Na pátek přijali pozvání bratři Nedvědové, Robert Křesťan a Druhá tráva, Eliška Ptáčková a Acoustic Sound, Pavlína Jíšová, Samson, Šworc a Cop.

„Oříšek byl domluvit se s Nedvědy. Druhého září pro ně měla končit sezona, plánovali dovolenou. Domluvili jsme se proto alespoň na pátek. Koukal jsem, že potom hrají ještě někde jinde, takže asi o dovolenou nakonec přišli,“ prozradil Pavel „Sampaj“ Solar.

V sobotu se mohou příznivci folku těšit na Chrpu, Roháče, Nezmary, Hop Trop, Romana Horkého, Vojtu Kiďáka Tomáška. Dorazí ovšem i Jiří Vondráček a Tomáš Berka, Žalman a spol, Ivo Jahelka, Zelenáči, Pacifik, Marien, Pětník a s divadelní skečí Kobylky.

„Vloni přišlo i přes nepřízeň počasí čtyři a půl tisíce návštěvníků. Věřím, že letos bude hezky. Vždycky to vychází tak, že je jeden rok ošklivě a druhý hezky. Takže předpověď nepředpověď, počasí vyjde,“ dodal s úsměvem organizátor Solar.

Na své si přijdou dospělí i děti díky doprovodnému programu. „Děti se budou moci svézt na koních i v bryčce tažené párem koní. Na to bývají vždycky fronty. Rybařit se letos nakonec nebude, protože rybník je vypuštěný,“ prozradil Pavel Solar.

Letošní novinkou bude tombola. „Sobotní vstupenky se budou o přestávkách losovat. Máme připraveno čtyřiačtyřicet cen. Hlavní cenou je elektrokolo v hodnotě čtrnáct tisíc korun. Další výherci si odnesou třeba hodinky, spacáky, knihy, cédéčka nebo poukázky do restaurace,“ popsal novinku organizátor Solar.

Navíc rodiče budou ve Štokách moci využít hlídací služby, a pokud by pršelo, je připraveno zastřešení kusu louky až pro tisícovku lidí.