Šest let působí v Třebíči nenápadný, ale o to vyhlášenější Hudební klub B, lidově Béčko. Pokud se mezi Třebíčany zeptáte, každý vám řekne, kde je. Béčko své narozeniny oslaví v úterý 16. listopadu. Po celou dobu existence nabízí všem příznivcům hudby pestrou paletu muzikantů a skupin od těch nejznámějších po ty začínající. Občas hudebníky na malém pódiu vystřídají herci. Na začátky Béčka i vizi do budoucna se Deník zeptal hudebníka, zpěváka a majitele v jedné osobě Václava Bartoše.

Jaké to bylo, když jste klub koupil?

Nebylo to nic moc. Koupil jsem ho před šesti lety od Petra Bouzka. Klub provozoval zhruba rok a půl přede mnou a musím říct, že mu to tady moc nešlo.

Proč jste jej tedy kupoval?

Jsem členem okrašlovacího spolku Sypejte ptáčkům. Když jsme spolek zakládali, měli jsme v úmyslu vyplnit díru, která tady v kultuře byla a je. No a hudební klub – to byla báječná příležitost, jak úmysl převést do praxe a tu díru zalátat. Ale musím přiznat, že tu cestu jsme měl díky Petru Bouzkovi trochu prošlapanou.

Jak vybíráte účinkující?

Hrajeme každý pátek a sobotu, to je vlastně osm dní v měsíci. Vybírám kapely tak, aby se tady během měsíce otočily všechny styly, jazz, bigbít, rock i punk. Chci, aby si z té nabídky vybral každý.

Co chystáte nového?

Letos jsme zavedli, a myslím, že se to celkem ujalo, gastrotéky. Je to spojení hudby, pití a dobrého jídla. No a v nejbližší době chystáme narozeninovou party. Ta proběhne v úterý 16. listopadu, zahrají Zouváci boží a DJ LK. A ten, kdo přijde, určitě neprohloupí, vstupenky jsou slosovatelné a ceny nejsou k zahození.