Výpravnou pohádku uvede na Vysočině soubor Těšínského divadla hned ve dvou městech. Dnes dopoledne Těšínští herci zahrají Popelku v Domě kultury v Jihlavě od deseti hodin. Zítra ve tři hodiny odpoledne pak vystoupí v třebíčském divadle Pasáž.

Nejen děti ale i dospělí se mohou těšit na Popelku. „Těšínské divadlo si k hostování zveme pravidelně,“ připustila Jana Kutílková z třebíčského kulturního střediska.

Příběh skromné Popelky nebude jen činoherním představením. Pro těšínský herecký soubor tuto hru doplnil hudbou skladatel Zdeněk Barták. Jeho skladby textem opatřil Michael Prostějovský.

Hudba je součástí

„Kouzlo těšínských pohádek je právě v tom, že všechna jejich představení provází hudba. Není zde jako doplněk, který pouze podbarvuje děj, ale je rovnocenným partnerem mluveného slova. Proto jsou jejich představení v takové oblibě nejen u dětí, pro které je potom dvouhodinové představení snesitelnější, ale dobře se při něm baví i dospělí,“ zmínila Jana Kutílková.

V hlavní roli „těšínské“ Popelky se objeví – Jana Ondrušková nebo Markéta Glosová, prince ztvární Tomáš Hába, krále pak Vítězslav Kryške.

V pohádce se během dvou hodin vystřídá téměř čtyřicítka účinkujících.