Slavné písně, koledy nebo pastorely si mohou příznivci vážné hudby přijít poslechnout v neděli do Domu kultury v Jihlavě. Vystoupí zde Komorní filharmonie Vysočina a její hosté. Začátek vánočního koncertu, který je tradičně věnován tematice Vánoc, je naplánován na devatenáctou hodinu. Šanci dostat se na výjimečnou hudební projekci mají i opozdilci, vstupenky jsou totiž zatím stále k dostání za cenu 100 nebo 120 korun.

V divadelním sále uslyšíte nejen vystoupení největšího komorního sboru na Vysočině, ale také pěvecký sbor Cecilie – Cecilia z Třeště, mladé umělce ze základních uměleckých škol Jihlava a Gustava Mahlera Humpolec či vynikajícího tenoristu a sólistu známé státní opery Praha Ondřeje Sochu. V premiéře budou dokonce uvedeny nejznámější vánoční koledy v úpravě pro symfonický orchestr, které nově aranžoval šéfdirigent filharmonie Jiří Jakeš.

Na programu jsou dále například skladby od „otce smyčcového kvarteta“ Josepha Haydna, výjimečného skladatele melodického talentu Franze Schuberta (Ave Maria) či belgicko – francouzského skladatele a varhaníka Césara Francka (Panis Angelious).

Zájem o vážnou hudbu

Tematickým představením uzavírá Komorní filharmonie Vysočina úspěšný cyklus orchestrálních abonentních koncertů. Na hudební večer platí abonentní vstupenky „A“.

Komorní filharmonie Vysočina vznikla v Jihlavě před sedmi lety. Za cíl si dala doplnit chybějící článek v kulturním životě celého kraje a probudit zájem veřejnosti o vážnou hudbu. Dalším motivem pro toto uskupení bylo navázání na tradici osobností zvučných jmen Gustava Mahlera či Bedřicha Smetany. Složení orchestru je variabilní – od komorního smyčcového až po velký symfonický orchestr. Filharmonie má na programu jak klasické orchestrální koncerty, tak vystoupení se sólisty či představení pro školy, promenádní akce a abonentní cykly pro města kraje Vysočina.