Koledy, horký čaj a především vánoční atmosféra. To vše čeká na návštěvníky vánočního koncertu ve Velkém Meziříčí, který už po páté pořádá rodina Podstatských.

Vánoční zpívaní se uskuteční v neděli 12. prosince. Začátek je v 17 hodin.

„Koncert se koná venku na malém nádvoří zámku,“ řekl jeden ze zaměstnanců velkostatku Podstatských, který si nepřál uvést jméno.

Zámecká rodina pořádá koncerty od jejich založení. „Účinkujícími budou zpěvák Jožka Šmukař, sólistka Dana Fučíková, Dětský pěvecký sbor Netín, Žesťový kvintet a mnoho dalších,“ upřesnil jeden z pořadatelů.

Dobrovolné vstupné

Jožka Šmukař spolupracuje s cimbálovým a dechovým orchestrem.

V repertoáru má, kromě lidových písní, popové a swingové skladby. Na koncertě ale zazní především koledy. „V minulém roce bylo koled méně, a divákům to chybělo,“ dodal pořadatel.

Vstupné na akci je dobrovolné. Vybrané peníze budou využity na opravu netínských varhan.

Na místě bude připraveno občerstvení, na konci koncertu se rozdají texty písní a všichni přítomní si budou moci zazpívat. Zaměstnanci velkostatku doporučují teplé oblečení. „Každoročně dorazí na zámek hodně lidí, pouze pokud nepřeje počasí, je účast o něco nižší, proto je dobré se teple obléknout. Vystoupení bude trvat asi dvě hodiny,“ upozorňují pořadatelé vánčního koncertu ve Velkém Meziříčí.