Pokud jste chodili na Gymnázium ve Žďáře nad Sázavou s herečkou Marií Ludvíkovou, pak vy obzvlášť byste si neměli nechat ujít dnešní hru v Městském divadle. Jmenuje se Psaní Ježíškovi a začíná v 19 hodin.

Ve vánoční, tak trochu pohádkové vitráži, se představí Pavel Liška, Bedřich Walter, Josef Polášek/Richard Stanke, Bára Milotová nebo již zmíněná Marie Ludvíková.

„Po představení si půjdeme s Maruškou sednout do hospůdky, takže kdo bude mít zájem si s ní poklábosit, může přijít,“ pozvala Marcela Lorecová, ředitelka příspěvkové organizace Kultura Žďár.

Psaní Ježíškovi je dojemný příběh o tom, jak se na Vánoce dějí zázraky na počkání a nemožné se stává možným. O tom, jak děti najdou radost a dospělí se dočkají klidu na duši. O tom, jak padá sníh a štěstí, protože tak to má být. A všude je bílo a voňavo.

„Původně to byla loutková hra. Protože nechat si vyřezat loutky je ukrutně drahé, rozhodli jsme se, že budou hrát živí lidé. A udělali jsme dobře. Protože je to vánoční hra, vsunuli jsme tam také cosi z Ježíškova života. A udělali jsme dobře. Celé jsme to slepili sborem asi dvanácti třinácti lidí, kteří občas přijdou a zase odejdou. A nakonec je všeobecné veselí, všem zahraje mladý Švanda dudák,“ uvedl režisér inscenace Ján Sedal.

Na představení platí lístky zeleného předplatného. „Zbývají však ještě volná místa i pro zájemce bez předplatného. Přístavky jsou za 290 korun, balkon za 260. Pokladna v Domě kultury je otevřena dnes od 13 do 17 hodin,“ informovala Marcela Lorencová.