Půvabná tmavovlasá polsko-kubánská zpěvačka Yvonne Sanchez dnes přijede potěšit jihlavské publikum. Místní dům kultury se tak od dvaceti hodin rozezní jejím příjemným sametovým hlasem. Poslední tři desítky vstupenek jsou ještě v prodeji. Sehnat by je měli případní zájemci i na místě.

Oblíbená vokalistka těší své fanoušky už více než deset let. Patří mezi první dámy české jazzové scény.

Tato půvabná umělkyně je Polka po matce a po otci Kubánka, což se rozhodně podepsalo na jejím exotickém vzhledu.

Jazz a bossa–nova

Známá umělkyně je naprostý samouk, má svůj osobitý interpretační styl.

Novou píseň se učí poslechem muzikantů hrajících na nástroje či čtením partitury. Poté se snaží určitým způsobem vycítit slova. Při vystoupeních originální hudebnice uslyšíte většinou právě rytmický jazz a bossa-novu.

Pastvou pro oči je pak její tanec, s neobyčejnou lehkostí a temperamentem vám totiž předvede svou oblíbenou salzu. Velkým oceněním za její dlouholetou práci pak byl titul Vokalistky roku (1998), udělený prestižní Českou jazzovou společností. Polská rodačka výrazně ovlivnila také pražskou jazzovou scénu.

Sanchez se netají svým vřelým vztahem k českému hlavnímu městu. Na svých stránkách se fanouškům svěřuje: „Zamilovala jsem se do Prahy. Něčím si mě zkrátka získala a já si řekla, že by bylo hezké tady nějaký čas žít.“