Děti nejen z mateřských školek a prvního stupně základních škol potěší divadelní představení, které pro ně přichystalo na dnešní dopoledne kulturní zařízení v Humpolci.

Na divadelní scéně tamního kina ožije příběh kluka Radovana, který se dokáže radovat i z nemilých věcí.

Příběh lásky a dobrodružství

Námět z oblíbené dětské knihy si vzalo brněnské divadlo Věž. To na inscenaci spolupracovalo se známým scénáristou, hercem a režisérem Zdeňkem Svěrákem.

A tak vznikl příběh lásky a dobrodružství s kvalitní hudbou, působivými zvuky a samozřejmě typickým svěrákovským humorem. Sám Zdeněk Svěrák má v příběhu roli vypravěče.

Divadelní představení si vyžádaly humpolecké mateřské školky a školy. „Každý rok jim dáváme na výběr z několika představení. Radovanovy radovánky u škol vyhrály na celé čáře, a tak jsme představení objednali,“ líčila Marcela Kubíčková, vedoucí humpoleckých kulturních zařízení.

Na dopolední divadlo ale mohou přijít i maminky s malými dětmi, které do školky či školy ještě nechodí. „Vždycky nám zbude několik volných míst, takže i zájemci z řad veřejnosti jsou srdečně zváni,“ potvrdila Kubíčková.

Příběh věčně veselého kluka Radovana známý z knížky a televizních večerníčků ožije na divadelní scéně humpoleckého kina dnes čtvrt hodiny před desátou ranní.