Hned tři zajímavé akce se chystají o víkendu přímo v centru Havlíčkova Brodu. Dvě z nich se odehrají již pátek. První najdou milovníci pohodové hudby v brodském klubu Oko na Smetanově náměstí, které bylo před pár týdny nově otevřeno a provozuje ho Klub Čechovka. Od dvacetihodin zde vystoupí skupiny Jaksi taksi a Šatlava.

Jaksi taksi je punkrocková formace z Prahy, která vznikla už v létě roku 1992. Posledními dvěma počiny, které spatřily světlo světa, jsou desky Zachovejte paniku (2005) a Optimista (2008). „Po vydání posledního alba Optimista a následném dlouhém období koncertování nastal čas na přípravu nového alba. To je nyní ve stadiu nahrávání a finální termín vydání se rýsuje. Stejně jako to předchozí bude mít jedno společné téma, ale prozatím vše zůstává utajeno,“ uvádí skupina.

Kapela Jaksi taksi patří mezi průkopníky takzvaného neopunku v Čechách a v této oblasti to dotáhla ze všech hudebních seskupení nejdále.

Kapela Šatlava z Přibyslavi hraje převážně bigbít. Jejich počiny se jmenují Čas je v nás a Monolit. Šatlava má za sebou téměř sedm let existence, pár personálních změn, ale vyznačuje se především stoupající popularitou nejen v regionu Přibyslavska.

Tam navíc zahájila tradici pořádání Šatlava festu, na další ročník právě odstartoval předprodej za vánoční ceny.

V brodském klubu Effect se na pátek chystá koncert skupiny Našrot a křest její knihy a DVD. Proslulou formaci podpoří kapely Hadry z těla, Pavilon 9, Question Mark, a nejspíš také performer L. Velíšek.

V sobotu se pak zájemci mohou v Effectu těšit na FullStop fest a i tam vystoupí hosté.