Poslední letošní koncertní vystoupení v kulturním domě v Herálci na Žďársku budou mít v režii rockové kapely UDG, Imodium a O5 a Radeček. Koncert se uskuteční dnes ve 20 hodin.

Skupina UDG se do Herálce vrací v rámci své celoroční koncertní šňůry. „Na svém turné má kapela jako hosta skupinu 05 a Radeček, která na něm představují své nové album Máš mě na svědomí. Na dnešní koncert si UDG přivezou ještě kapelu Imodium,“ řekl za pořádající agenturu ZL Production Jan Lippert.

UDG mají za sebou úspěšný rok. Po vydaní nového alba, které vyšlo v loňském roce, se kapela vydala na roční turné. „Alba Ztraceni v Inspiracích a aktuální Autoportrét patří k těm nejlépe hodnoceným,“ uvedl Jan Lippert.

Kapela Imodium byla založena v roce 1999. Od té doby „má na svědomí“ vydání šesti alb. Nejnovější z nich nese název Polarity. V minulosti kapela vystupovala na turné skupiny Divokej Bill nebo na festivalu Rock for People.

Skupina O5 a Radeček pochází se Šumperku. Jejich hudba se odvíjí od rytmu folku a country k folk-rocku a bigbítu. Poslední album vydala kapela v roce 2007. Jeho název je Slast Minute.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na známé rockové písničky, jako je Motýl, Kurtizána nebo Piloti od UDG. Od skupiny Imodium uslyší například písničku Koník nebo Stigmata.

Vstupenky jsou k mání za 170 korun. Předprodejní místa jsou Obecní úřad v Herálci, vinotéka Resslova a Informační centrum v Hlinsku, hudebniny Andante ve Žďáře nad Sázavou, potraviny Vojtěška ve Svratce, Informační centrum v Poličce, bazar Míša v Chotěboři a Informační centrum v Chrudimi. Cena lístků na místě bude 220 korun.

Koncert UDG je předposlední akcí kulturního domu Herálec v roce 2010. Následovat bude pouze tradiční štěpánská zábava.

Vstup na koncert bude přístupný hodinu před začátkem vystoupení, tedy od 19 hodin. „Na akci jsou připraveny autobusové svozy z blízkého okolí zdarma, po koncertu nebude chybět ani tradiční rockotéka,“ dodal Jan Lippert.