Tu přiveze do Jihlavy známý americký černošský soubor Nate Brown s One Voice. Začátek adventního koncertu je naplánován na devatenáctou hodinu.

Šanci mají i ti, kteří si nestihli koupit vstupenku v předprodeji. Lístky budou k sehnání i na místě. „Do kostela se vejde maximálně pět set lidí, my jich máme zatím prodaných přes tři sta,“ řekla Vlaďka Popelářová z agentury PaloraArt, která akci pořádá.

Ti, kteří nestihnou dnešní koncert, mohou strhující show amerických gospelových zpěváků vidět i zítra v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě. Koncert začíná po 18. hodině. Vstupenky se prodávají na místě a stojí 120 korun, důchodci, držitelé průkazů ZTP a studenti zaplatí jen 80 korun.

Nate Brown & One Voice je sbor, který se zaměřuje na inspirativní hudbu. Hlavním tématem je pak „spojení národů a lidí dohromady“. Hudba je plná příjemné energie a přitom poklidné harmonie, které posluchačům téměř bere dech.

Nate Brown odstartoval svou hudební kariéru před šestnácti lety. Tehdy hrál na saxofon ve škole umění Duka Elingtona. Poté navštěvoval College of Muzic v Bostonu. Ve stejné době se připojil ke gospelové skupině The Gideon Band.

Velkou satisfakcí za jeho dlouholeté úsilí bylo ocenění, které dostal od státu Maryland, kdy získal rovněž grant, aby mohl pokračovat ve svých dalších projektech.

Nate Brown a jeho vokální soubor One Voice pak potěšili své příznivce vydáním svého prvního alba, nazvaného Tell the World (2003). Poté nasledoval další kompakt, který hudebníci pojmenovali Nate Brown & One Voice, Live in Fano, Italy.