Čtvrtý adventní víkend, a tedy poslední před Štědrým dnem, je na Vysočině bohatý na různé koncerty především klasické hudby.

Ve městech, ale i v nejedné vesnici, si lidé zpříjemní tento víkend. Koncerty ale bude možné navštívit třeba i o půlnoci Štědrého dne.

Havlíčkobrodsko

Sólistka státní opery Eva Děpoltová vystoupí dnes, v sobotu v Restaurantu Bílek u Chotěboře. V rámci vánočního koncertu tam zazpívá nejen ona, ale i Smíšený pěvecký sbor Doubravan. Začátek je v 18 hodin.

V Golčově Jeníkově se chystá vánoční koncert na sobotní 19. hodinu. V Goltzově tvrzi vystoupí Jana Radilová, Adriana Lesková a Hana Lásková.

Také v neděli se konají koncerty. Například v Pohledu, kde se v kostele svatého Ondřeje uskuteční od 15 hodin adventní koncert. Příchozí se mohou těšit na dětské akordeonové kvarteto.

V brodském Husově sboru je pak připraven adventní koncert pěveckého sboru Limbora, a to od 16 hodin.

Třebíčsko

Už tradičně patří v Koněšíně jedena z adventních nedělí vystoupení Jožky Šmukaře. Nejinak je tomu i letos, kdy si pro tamní obyvatele, opět po roce, připravil svůj vánoční koncert. „Nikdy přesně nevíme, co si Jožka Šmukař pro nás připraví,“ řekla starostka Koněšína Hana Žáková. Nedělní koncert se uskuteční v kostele svatého Bartoloměje od 15 hodin.

V Moravských Budějovicích sérii adventních hudebních vystoupení uzavře v neděli soubor Kdousovská schola od 16 hodin v kostele svatého Jiljí.

V Třebíči zítřejší neděli v kostele Proměnění Páně na Jejkově od 19 hodin vystoupí Musica animata Humeris, pěvecký sbor Fermata z Třebíče a Santini z Telče za doprovodu Cordial atring quartetu.

Pelhřimovsko

V pelhřimovské okrese je jedním z koncertů varhanní vystoupení Adventus, které rozezní dnes, v sobotu v sedm hodin večer, kostel svatého Mikuláše v Humpolci. Varhaník Vladimír Roubal přednese skladby Jana Jakuba Ryby, Josefa Ferdinanda Segera a dalších skladatelů.

V pelhřimovském kostele svatého Víta si mohou návštěvníci poslechnout vánoční koncert pěveckého sboru Záboj z Pelhřimova, a to v 16 a v 19.30 hodin. Zkrátka nepřijdou milovníci hudby ani v Pacově, kde od 19 hodin vystoupí v kině soubor Stražišťan.

I poslední adventní neděle se na Pelhřimovsku ponese ve znamení hudby. V evangelickém kostele v Humpolci se úderem osmnácté hodiny rozezní Rybova Česká mše vánoční. V kostele svatého Michaela v Pacově pak zazní od 16 hodin tóny vánočního koncertu s názvem Už z hor zvoní zvon, který pro své příznivce připravil pěvecký soubor Slavík.

Žďársko

Nadcházející víkend bude bohatý na adventní koncerty také na Žďársku. V Novém Městě na Moravě dnes oslaví Gospelové Vánoce 2010. V tamním evangelickém kostele vystoupí od 18 hodin američtí zpěváci Nate Brown & One Voice.

Adventní koncert skupin Žalozpěv, Čtyři zdi a Lomnický sbor disharmoniků připravili také na dnešek v kostele svatého Jana Křtitele ve Velké Bíteši. Začíná se v pět hodin. Správnou sváteční atmosféru navodí i Tasovský vánoční koncert v sokolovně v Tasově na Velkomeziříčsku. Ten zahájí v 18 hodin.

Neděle 19. prosince pak bude ve Žďáře nad Sázavou patřit barytonu Jakuba Pustiny a hlasům pěveckého sboru Žďáráček. Vystoupení se koná v kostele svatého Prokopa od 15 hodin.

Tradiční vánoční koncert se v neděli uskuteční ve Velkém Meziříčí. Účinkující tam vystoupí ve velkém sále Jupiter clubu po 18. hodině.

Jihlavsko

Že ani čtvrtou nedělí adventní vánoční koncerty nekončí potvrzuje například to, že v Jihlavě se už tradičně uskuteční Půlnoční koncert na Štědrý večer.

Dále pak bude možné navštívit třeba Vánoční koncert pěveckého sdružení Campanula Jihlava, který se uskuteční 26. prosince. Obě akce hostí chrám svatého Ignáce z Loyoly.