Dechová hudba Šohajka vystoupí již zítra v kinosále v Chotěboři.

Koncert, který příchozím jistě zpříjemní předsilvestrovský čas, začne v 17 hodin. Kapela vznikla v roce 1982 díky Vojtěchu Ducháčkovi, který je jejím kapelníkem, uměleckým vedoucím a zpěvákem dodnes.

Členové formace vystupují v krásných podlužáckých krojích a v sestavě nechybí dvě zpěvačky, které doprovází dvanáctka muzikantů.

U nás i v zahraničí

Moravské Slovácko patří k nejvýznamnějším folklorním oblastem Česka. Mezi její nejúspěšnější dechové kapely patří podlužácká Šohajka z Dolních Bojanovic u Hodonína. Jméno pro Šohajku vymyslel bojanovský lidový spisovatel a básník Fanyn Krša.

Za krátkou dobu své existence si hudba získala značnou popularitu u příznivců dechovky a určitě k tomu přispěla i úspěšná vystoupení na festivalech a přehlídkách, jako třeba Kmochův Kolín, národopisné slavnosti ve Strážnici, Tvrdonicích a jinde.

Šohajka se zúčastnila také řady zahraničních vystoupení v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, Španělsku, Francii, Dánsku, Švýcarsku, Itálii, Švédsku, Belgii a Holandsku, kam zajíždí snad nejraději.

Největšího úspěchu kapela dosáhla v roce 1987, kdy zvítězila v Českých Budějovicích jako první hudba z Podluží v soutěži Zlatá křídlovka. Se získaným titulem „Vítěz zlaté křídlovky“ se tak Šohajka zařadila mezi nejlepší hudby v České republice.