Regionální postupová přehlídka studentského divadla JID 20-11 se přiblížila. Do propagace této významné akce se pustila také jihlavská městská knihovna.

Ta od pondělí hostí ve svých prostorách výstavu, která zájemcům představí prezentaci mladých umělců od historie až po současný ročník. Jedná se o vůbec první takovou expozici v prostorách místního vzdělávacího zařízení. „Je to vlastně úplně první taková výstava zaměřená pouze a jen na tento festival. Slouží jako reklama, upoutávka na Regionální postupovou přehlídku studentského divadla. Příchozí návštěvník se zde mimo jiné dozví informace o předchozích ročnících a o tom, co pak může zhlédnout přímo na festivalu,“ prozradila ředitelka jihlavské městské knihovny Jarmila Daňková.

Zkušení pracovníci městské knihovny věří, že výstava bude úspěšná a že ji jen tak někdo nepřehlédne. Obrázky a různé propagační materiály jsou totiž rozmístěny po celé budově. „Materiály od organizace Slunce jsou nainstalovány ve všech patrech knihovny, takže je téměř nemožné, aby si čtenář takové prezentace nevšiml. Navíc máme březen – měsíc čtenářů, takže čekáme vysokou návštěvnost,“ dodala Daňková. Expozice bude v knihovně k vidění do 13. března.

V roce 2011 razí přehlídka studentského divadla heslo Život je změna. Svou tvorbu zde představí autoři z různých míst, například z Chotěboře, Nového Města, Brna, Prahy. Převládat však budou právě tvůrci z Jihlavy.