Bagatica – Volnaja Stanica, tak se jmenuje úspěšný ruský kozácký soubor, který zde v rámci nebývalé show vystoupí. Začátek představení je naplánován na 19. hodinu. Tuto tradiční akci pořádá Meziregionální asociace partnerství a spolupráce migrantů.

Kozácký soubor, vítěz mnoha folklorních festivalů a laureát všeruských mezinárodních soutěží, má v Jihlavě nejednoho příznivce. „Já už se na vystoupení ruských kozáků moc těším. Připadá mi, že se při jejich vystoupeních ani chvilku nenudíte, představení je nabité takovou skvělou energií. Takže, když jsem slyšela, že budou vystupovat v Jihlavě, ani chvíli jsem neváhala a koupila si lístek. Navíc se mnou půjdou i moje dvě kamarádky, které mají kozáky rovněž v ob〜libě,“ prozradila Pavlína Losenická z Jihlavy.

Na pódiu přitom dnes večer uvidíte přes dvacítku umělců. A to zpěváky, hudebníky a také baletní skupinu a další výjimečné reprezentanty uměleckých oborů.

Této show je vlastní neuvěřitelná energie a svérázná kultura, již aktéři vkládají do hudby i tance. K vidění budou samozřejmě také efektní a pestrobarevné kostýmy či různé choreografie a hudební formy. Jak sami pořadatelé slibují, jedná se o atraktivní program, který zaujme nejen milovníky a obdivovatele ruského umění, ale také mladou generaci.