„Koncert klasické hudby, při kterém padá brada, ne však únavou, ale smíchem“, představuje motto tohoto uskupení Helena Macháčková z pořádající agentury Solis Art.

Čtyři polští hudebníci se v Česku představí teprve potřetí. Na Vysočinu ovšem přijíždějí vůbec poprvé. Tajemství jejich celosvětového úspěchu tkví v tom, že posouvají hranice vážné hudby k dokonalé humorné show.

Základem je samozřejmě brilantní hráčská technika, ovládání širokého repertoáru od klasiky až po novější hity a nesporný herecký talent protagonistů. Jejich téměř kabaretní podívaná přináší fascinující momenty nejrůznějších interpretačních a někdy až sportovních bravurností.

Viděli jste třeba někdy hrát na housle a přitom si pinkat s pingpongovou pálkou? Nebo hrát na ucházející nafukovací balónek – a to docela náročný kousek? Podobná čísla, plná inteligentního humoru nenechají nikoho na pochybách, že je svědkem dokonalé hudební zábavy. A to skutečně nemusí slevit z náročnosti návštěvníka klasického koncertu.

Svým osobitým pojetím polští hudebníci otevírají širokou bránu ke klasické hudbě každému, i těm, kteří měli dodnes z koncertu klasické hudby obavu.

MozART GROUP ročně odehrají více jak dvě stovky koncertů po celém světě a prodali přes sto tisíc kusů svého koncertního DVD.

Před koncertem v Brně se zastaví i na natáčení Manéže Bolka Polívky, kde jsou hlavními hosty a která se pak bude vysílat v červnu. Po vystoupení na Vysočině zahrají ještě v Praze a Olomouci.

V jihlavském Dělnickém domě je můžete vidět v neděli 8. května do 19 hodin. Lístky na tento koncert si můžete zakoupit v knihkupectví Jitka, čajovně na Masarykově náměstí a v restauraci Dělnického domu.