Jeho interpretaci již zítra přijede do jihlavského Divadla otevřených dveří (DIOD) představit dvojice Jaromír Typlt a Pavel Novotný. Do Jihlavy tito umělci zavítají poprvé. Začátek unikátního představení je naplánován na půl osmou večer.

A o čem že vlastně Ursonáta je a na co se můžou diváci v tomto netradičně pojatém představení těšit? „Jedná se o procítěné literární čtení dadaistického textu, do kterého přitom aktéři přidávají i scénický pohyb. Právě ten je u toho velice důležitý. Co se týče přednesu, složení slov je úplně jiné než klasická řeč, opravdu je to hodně právě o tom přednesu. Já osobně se na Ursonátu moc těším, nikdy předtím jsem nic takového neviděla,“ řekla Deníku o zítřejším vystoupení vedoucí produkce DIODu Karolína Zmeková.

Reakce diváků

V DIODu se literární čtení navíc ukáže vůbec poprvé. „Já jsem na něj velmi zvědavá, jedná se totiž o náš první literární večer. Zajímá mě hlavně, jak budou reagovat lidé, jelikož je to něco zcela jiného, než jsme tu doposud měli. Navíc přímo v Jihlavě se Jaromír Typlt a Pavel Novotný ukážou poprvé, takže to bude o to zajímavější. Věřím, že se tato akce bude líbit,“ uvedla Zmeková.

Zajímavá je rovněž osobnost dnes již zesnulého autora Ursonáty Kurta Schwitterse. Kromě toho, že byl oblíbeným německým malířem, grafikem a básníkem, si totiž vytvořil vlastní dadaismus, který pojmenoval Merz.

Vstupenky na představení budou k dispozici v pokladně DIODu také před začátkem vystoupení.