Děti ráje, Každý mi tě lásko závidí, Nenapovídej. Právě těmito a mnoha dalšími stále živými hity se proslavil zpěvák Michal David, který dnes večer od půl osmé vystoupí na jihlavském Horáckém zimním stadionu. Jako předkapela se na pódiu objeví skupina Šworc.

Koncert Michala Davida se koná pod záštitou firmy Akropol, která slaví páté výročí svého založení. Ta také umělce do Jihlavy pozvala právě v rámci svých oslav. Část výtěžku z akce poputuje na Dětskou onkologii v Brně. „Zakoupením vstupenky navíc každý návštěvník koncertu přispěje na léčbu malých onkologických pacientů,“ upřesnila Veronika Jonášová ze společnosti Akropol.

Pokud si někdo nestihl zakoupit vstupenku a chce se vystoupení Michala Davida zúčastnit, stále má ještě šanci. „Lístky jsou ještě v předprodeji v jihlavském knihkupectví Jitka a budou rovněž ke koupi na místě,“ řekla pracovnice firmy Akropol Alena Skovajsová.

Koncert si budou moci užít mimo jiné děti z jihlavského stacionáře. Je firma obdarovala vstupenkami – lístky postižení dostali jako dárek ke dni dětí.

Původně to byl jazz

Michal David, zpěvák a skladatel má za sebou již dlouhou řádku let v umělecké branži, zpívat totiž začal již v roce 1980. Málokdo dnes už ale ví, že se původně orientoval hlavně na jazz.

Zlomovým bodem v jeho kariéře bylo vítězství v soutěži Intertalent. Tam si první příčku vysloužil písní Nenapovídej. Díky tomuto úspěchu se takřka přes noc stal populární ikonou českého showbyznysu.

K Davidovým nejžádanějším hitům patří dodnes Nonstop, Discopříběh a Každý mi tě lásko závidí.

Za svou kariéru prodal úspěšný zpěvák více než tři a půl milionů nosičů, na své konto si připsal kolem šesti set písní a v roce 2010 vyprodal při svém narozeninovém koncertě do posledního místa pražskou O2 Arénu.