Na výstavě jsou k vidění dokumenty o utrpení a osudech místních obětí holocaustu.

Materiály přibližující vystěhování více než konkrétní dvacítky Židů, kteří ve valné většině bitvu o svůj život nevyhráli, a zemřeli v neutěšených podmínkách koncentračních táborů, jsou v prostorách hřbitova k vidění už jen do tohoto čtvrtka 30. června.

O uspořádání výstavy a shromažďování všech dat se postaral kurátor výstavy Ladislav Vilímek, který se o problematiku holocaustu zajímá již více než deset let. „Mám k tomu osobní důvody. Už moje matka se totiž stýkala se židovskými rodinami. Dokonce jsem od ní dostal obrázek jedné židovské ženy, který mám dodnes u sebe. Ten mě drží při tom, že informovat širokou veřejnost o Židech a jejich utrpení je nesmírně důležité. Jinak s výstavou mi pomáhala také moje žena,“ uvedl Vilímek.

Ten také Deníku přiblížil, jak vůbec myšlenka na zorganizování této výstavy v Jihlavě vznikla. „V obřadní síni býval hrozný nepořádek, akce se tam nekonaly. Tak jsme si tehdy řekli, že to dáme do pořádku. Napadlo nás, že by to bylo ideální místo pro výstavu. Se sbíráním materiálů mi pomáhal také jeden ze synů přeživších Židů,“ dodal Vilímek.