Zimní čas opět přivál do Telče Vánoční prázdniny. Čtyřdenní hudební festival začíná právě dnes koncertem kapely Nezmaři. V následujících dnech vystoupí na zámku Epy De Mye, Žalman a spol. či Jarret.„Lidé přijíždí na čtyři dny. Už mají zamluvené lístky i penziony. I kapely s tím už počítají,“ podotkl pořadatel přehlídky Milan Kolář.

Hudební festival Vánoční prázdniny v Telči se bude odehrávat v sále státního zámku. Akce navazuje na proslulý letní vícežánrový festival Prázdniny v Telči. Ten se na nádvoří telčského zámku a v centru města koná už od roku 1982.

Po dnešním koncertu Nezmarů se ve středu obecenstvo může těšit na skupinu Epy De Mye. Čtvrtek bude patřit Žalmanovi a jeho hudebním společníkům a v pátek publikum potěší kapela Jarret. Všechny koncerty přitom začínají v tentýž čas v 18 hodin.

Většina vstupenek je v tuto chvíli už vyprodána. „Koncerty máme beznadějně vyprodané. Vstupenku seženou zájemci ještě na kapelu Epy De Mye a Jarret. I tak máme na každou pouze kolem desítky lístků. Je vidět, že zájmu ze strany veřejnosti ani po letech, co koncerty pořádáme, neubývá, spíše naopak. Však už se za chvíli budeme blížit ke dvacátému ročníku, takže v povědomí Prázdniny v Telči už určitě budou,“ pochválil si hojnou účast pořadatel Milan Kolář.

To, že se bude jednat o akci navýsost povedenou, dokládá i oblíbenost organizátora. „Zrovna mi na stole leží nabídka od Markéty Krylové a Sinead o Connor. Vypadá to velice nadějně, s největší pravděpodobností se tyto známé ženy ukáží na letním ročníku, který rovněž pořádáme,“ prozradil Kolář.

Ten přiznal svou vytíženost i během zimních měsíců. „Mám teď hodně akcí na Vysočině. Je příjemné, že ze strany lidí je stále zájem. Další akce už ani snad přibírat nebudeme, děláme třeba havířský průvod nebo průvod svatého Martina a další, takže práce je opravdu dost. Takhle mi to vyhovuje a stačí to,“ uzavřel Kolář.

ZUZANA KUDRNOVÁ