VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.3.2016

Monology vagíny: To je hra 
o ženském pohledu na život

Jihlava – Bible pro novou generaci žen, a také nejzábavnější show v Londýně. Tak bývá označována neobvyklá divadelní hra Eve Ensler s názvem Monology vagíny. Do Domu kultury v Jihlavě ji přiveze Intimní divadlo Bláhové Dáši a divákům se představí trio hereček, tedy Dáša Bláhová, Jitka Asterová a Míša Sajlerová.

14.3.2016

Obvyklé místo v Jihlavě zaplní cirkusový zvěřinec

Jihlava – V jihlavské čtvrti Na Dolech u Penny Marketu 
v těchto dnech roste cirkusové stání. Na své turné tam přijel Cirkus Bob Navarro King, který vznikl v roce 2011 osamostatněním se bratrů Navrátilových od cirkusu Humberto.

13.3.2016

Pistolníci z psychiatrie diváky pobaví?

Jihlava /RECENZE/ Po sérii komedií z pera kmenového autora Martina Koláře sáhlo jihlavské nezávislé divadelní studio De Facto Mimo v první letošní premiéře po importované látce. V minulém měsíci uvedlo v premiéře "pyžamový western" Butch Cassidy a Sundance Kid z pera brněnského autora Luboše Baláka.

13.3.2016

Jak vypadají ráno po probuzení, vědí v galerii

Jihlava - Jihlavské školy chystají druhou společnou výstavu s názvem Fotografie. Začíná již ve čtvrtek 17. března.

10.3.2016

Sehráli hru o tom, jak se píší noviny

Jihlava - Žáci Základní školy Stonařov zahráli včera v DIODu hru O prolhaném prodavači novin. Publikum se v ní dozvědělo, jak se dělají noviny plné senzačních a neuvěřitelných zpráv, ale také to, proč by se měly dělat poctivě.

10.3.2016

V Divadelním klubu bude hrát JazzJoint

Jihlava – V pondělí 14. března v jihlavském Divadelním klubu zahraje havlíčkobrodská kapela JazzJoint. Stane se tak v rámci pravidelného cyklu Jazz večer v klubu. Začá
tek koncertu je v 19.30 hodin. Vstupné je 120 korun, volné lístky ještě jsou.

9.3.2016

Studentský divadelní festival slaví patnáctiny a vrací se ke kořenům

Jihlava – Celkem osm soutěžních představení a k tomu ještě jedno bonusové navíc, to všechno nabídne třídenní festival studentského divadla JID 20-16. Regionální postupová přehlídka v jihlavském DIODu začíná zítra a potrvá do soboty. Festival letos slaví patnácté výročí, a jeho podtitul proto zní Ke kořenům.

8.3.2016

Ozvěny se budou věnovat žhavému jadernému tématu

Jihlava – Nejlepší dokumenty z Mezinárodního festivalu 
o přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se představí ode dneška v kině Dukla v Jihlavě.

8.3.2016

Výtěžek z plesu pomůže dětskému oddělení

Jihlava - Sedmý charitativní ples s výtěžkem pro Dětské oddělení Nemocnice Jihlava měl rekordní výtěžek.

7.3.2016

V Třešti žijí divadlem. Porota doznala změny

Třešť – Divadelní soubor Za Paravánem z Telče v pátek večer hned několikrát rozesmál návštěvníky Třešťského divadelního jara (TDJ). Do šestitisícového města přijel s tragikomedií Rozladěné dueto. Spolek mladých lidí, který čítá sedm ochotníků, nebyl na festivalu nováčkem.

6.3.2016

Česká televize bude v divadle natáčet hru Romeo a Julie

Jihlava - Představení Romeo a Julie v podání divadelního souboru Horáckého divadla Jihlava (HDJ) budou moci zájemci vidět na televizních obrazovkách.

6.3.2016

Kratina: Sexsymbol? Tak to opravdu nejsem

Chotěboř – Možná kdyby se okolnosti vyvinuly jinak, mohl být Vladimír Kratina (64) výborným fotografem. Jeho první focení však naštěstí skončilo fiaskem, a tak se český film může chlubit skvělým hercem, představitelem mnoha drsných, chlapáckých rolí.

4.3.2016

Na místě dnešního předprodeje má vzniknout kavárna a informační centrum

Jihlava – Jedinou profesionální hereckou scénu v Kraji Vysočina čeká řada změn, a to personálních i stavebních. Diváci se mohou těšit na další hereckou tvář, ale i na novou kavárnu.

3.3.2016

Jihlavský klub Soul rozezní Visací zámek, Záviš a Monkey Business

Jihlava – V jihlavském klubu Soul si na nadcházející víkend přichystali pořádně třeskutou hudební nálož v podobě dvou koncertů legendárních českých kapel. Své nové turné totiž v Jihlavě představí Visací zámek a Monkey Business. Vstupenek na oba koncerty je podle pořadatele stále ještě dost.

2.3.2016

Vysokoškolský ples spojí zábavu a pomoc autistům

Jihlava – Ve čtvrtek třetího března proběhne již druhý ročník Reprezentačního plesu Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

1.3.2016

Wohnouti slaví. Narozeninové turné rozjedou dvěma koncerty v Jihlavě

Jihlava – Svaz českých bohémů, Rayda, Banány, Zpěvák na inzerát, Šaman, Ganga anebo taky Pedro se vrací. Tyto již legendární písničky spojuje jméno kapely Wohnout, která letos slaví sladkých dvacet. O víkendu své narozeninové turné zahájí v Jihlavě. A to hned dvěma koncerty.

1.3.2016

Půdní galerie ukazuje díla inspirovaná asfaltem

Bystřice nad Pernštejnem - 
V prostorách půdní galerie představují pracovníci Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem dílo mladého umělce Ondřeje Horáka.

29.2.2016

Kino Dukla promítá seniorům

Jihlava – Kino Dukla láká seniory do kina na dokument o Baarové, ale i přenosy baletů a oper.

29.2.2016

Festival Třešťské divadelní jaro bojuje o Zlatou jeřabinu

Třešť – Festival Třešťské divadelní jaro a představení třešťských divadelníků Noc na Karlštejně soutěží o cenu Kraje Vysočina Zlatá jeřabina.

28.2.2016

V Kamenici startují víkendy s kulturou

Kamenice - Už v neděli 28. února začne v Kamenici u Jihlavy projekt s názvem Kulturní březen. V průběhu následujícího měsíce se lidé mohou těšit na sérii divadelních představení a koncertů.

27.2.2016

Lucie Bílá potěšila fanoušky v Jihlavě

Jihlava - Lucie Bílá společně s klavíristou Petrem Maláskem přijela ve čtvrtek zapět publiku do Domu kultury (DKO) v Jihlavě.

19.2.2016

Na Holiday World vystavuje i kraj

Jihlava – Kraj Vysočina připravil atraktivní prezentaci pro pátý ročník největšího středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který začal včera v areálu holešovického výstaviště v Praze a potrvá až do neděle 21. února.

19.2.2016

Bára Hrzánová se předvede mezi dvěma muži

Třebíč - Herečka Barbora Hrzánová si dokáže získat sympatie diváků prakticky za všech okolností. V konverzační komedii Každý den šťastný den tomu nemůže být jinak.

17.2.2016

Blue Effect s Radimem Hladíkem a 5P Luboše Pospíšila míří do Města

Nové Město na Moravě – Sluneční hrob, Rosenku nebo Čajovnu živě si užijí příznivci jednoho z nejlepších českých rockových kytaristů, skladatele, producenta a pedagoga Radima Hladíka a kapely Blue Effect v Novém Městě na Moravě. A komu by to bylo málo, může si k výše uvedeným přidat partičku 5P Luboše Pospíšila. Koncert se koná v kulturním domě v sobotu 20. února a začíná v 19 hodin.

16.2.2016

V rakouském Raabsu nám dávali v hrstech eura, abychom hráli dál

Třešť, Salavice – Zapomenutý kontrabas, zpívání ve vodě nebo hrsti plné eur. To je jenom zlomek zážitků, které má za sebou country kapela JCS Salavice. V příštím roce oslaví už dvacáté výročí své existence.

16.2.2016

Skupina Queen dnes vystoupí v kině

Jihlava, Třešť – Hudební fanoušci mají v jihlavském kině Dukla jedinečnou šanci zhlédnout velkolepý koncertní opus kapely Queen. Ani mimojihlavští však nepřijdou zkrátka, do Třeště v dubnu zamíří čeští Queenie.

13.2.2016

Literární a výtvarná expozice představuje umělecky silný rod

Telč - Literárně-výtvarnou výstavu hostí do 26. března knihovna telčského univerzitního centra na náměstí Zachariáše z Hradce. K vidění bude i korespondence Ivana Martina Jirouse z vězení.

12.2.2016

Děti si užívají prázdnin. I v třebíčském Alternátoru

Třebíč - Přestože jarní prázdniny dětem na Vysočině dneškem prakticky končí, lze ještě využít soboty i neděle pro případné nevšední zážitky.

12.2.2016

Inspicientka: Jednou jsem volala ze zkoušky záchranku

Jihlava – „Vítám vás na další repríze dnešní hry. Je osmnáct hodin a čtyřicet pět minut, za 15 minut budeme začínat." Tak takové uvítání slyšívají nejen herci Horáckého divadla Jihlava (HDJ) před představením.

12.2.2016

Snímky z dobrodružných výprav se ukážou v Jihlavě

Jihlava – Do krajského města opět zavítá filmový festival Expediční kamera. Několik dobrodružných snímků o cestování a divoké přírodě budou moci zájemci vidět 30. března v Domě kultury Jihlava, a to od 18 do 22 hodin.

9.2.2016

Do Horáckého divadla v Jihlavě přišlo téměř šedesát tisíc diváků

Jihlava - Horácké divadlo v Jihlavě hospodařilo loni s přebytkem tři sta tisíc korun. Do divadla přišlo téměř 57 tisíc diváků, což je o 2 100 víc než v roce 2014.

8.2.2016

Vysočinou prošly průvody rozverných maškar

Jaroměřice nad Rokytnou - Ve znamení masopustních průvodů se nesl uplynulý víkend na Vysočině.

4.2.2016

Za měsíc odstartuje divadelní jaro v Třešti

Třešť - Už jen měsíc zbývá do letošního 55. ročníku přehlídky ochotnických divadelních souborů s názvem Třešťské divadelní jaro 2016. Jedná se o krajskou postupovou soutěžní přehlídku ochotnických divadelních souborů s možností nominace na všechny tři národní přehlídky.

2.2.2016

Pelhřimovské muzeum lidem přiblíží proměnu čtyř knih ze 16. století

Pelhřimov - Zájemci dnes budou moci spatřit na vlastní oči důkaz úspěšné práce restaurátorů. Tři bible a jednu postilu měly v rukou studentky.

2.2.2016

Na malé scéně vystoupí „česká Norah Jones“

Jihlava Zní to světově: Sarah & The Adams. Ve skutečnosti se pod tímto názvem ukrývá jméno české zpěvačky a její kapely.

26.1.2016

Zájezdová představení hostujících divadel je dobré hlídat s předstihem

Jihlava - Tento týden bude v krajském městě ve znamení pražských divadel či ansámblu z Brna.

25.1.2016

Režisér vysvětloval, proč se vražda netočila na místě činu

Polná - Velkou premiéru má za sebou film Zločin v Polné. Tento pátek a sobotu mohli snímek zhlédnout návštěvníci kina v Polné a zájem byl opravdu obrovský.

24.1.2016

Kino Dukla promítne lahůdku pro milovníky baletu

Jihlava - Adaptace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy se na scéně moskevského Velkého divadla ujal Francouz Jean Christophe Maillot.

20.1.2016

Kino Dukla představí výjimečnou postavu českého filmu, Jana Špátu

Jihlava - Dnes startuje v jihlavském kině Dukla cyklus, který uvede díla jednoho z nejvýznamnějších českých dokumentaristů.

19.1.2016

Zdeněk Troška přijede pobavit diváky do Národního domu

Třebíč - Známý režisér, tvůrce komedií a pohádek, nedávno dotočil svůj nejnovější snímek Strašidla.

12.1.2016

Výstava ukáže niterné lidské události očima malíře i sochaře

Jihlava - Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pozítří zpřístupní expozici přibližující dílo dvou umělců.

11.1.2016

Kino namíchá severský koktejl

Jihlava - Film Europe Media Company opět přichází s výběrovou přehlídkou skandinávské kinematografie pod názvem Scandi II.

10.1.2016

New York brzy pošle do světa Bizetovu operu Lovci perel

Chotěboř - Diváci chotěbořského kina si přijdou na své. Čeká je i Manon Lescaut či Madame Butterfly.

3.1.2016

Freddie Mercury ožije na filmovém plátně

Jihlava - V roce 2016 nabídne kino Dukla alternativní program. Během ledna a února můžete na plátně vidět hned dva legendární koncerty Queenů

30.12.2015

Novinky v kinech: Perfektní den, Bod zlomu a holčičí doják

Praha - Závěr roku zpestří snímek z balkánské zóny, adrenalinoví lupiči a sentimentální romance.

29.12.2015

Rok začnou silnými hudebními zážitky

Jihlava - Dům kultury v Jihlavě (DKO) láká hned začátkem roku na zvučná jména. Do krajského města přijede například Simona Stašová, Eliška Balzerová, Oldřich Navrátil, ale i Lucie Bílá a Petr Malásek.

29.12.2015

Skupina Nezmaři zahájila v neděli festival Vánoční prázdniny v Telči

Telč - Českobudějovická skupina Nezmaři zahájila v neděli v konírně telčského zámku tradiční festival Vánoční prázdniny v Telči.

24.12.2015

Za betlémskou hvězdou se ke svaté Anně vydají tři králové i hudebníci

Pohled - Poutní místo u Pohledu na Havlíčkobrodsku ožije v sobotu. Chystá se živý betlém, hudba i něco na zahřátí.

20.12.2015

Filharmonici naladí na vánoční notu

Jihlava - Jihlavská Filharmonie Gustava Mahlera pozvala na nedělní koncert mimo jiné i dva české operní zpěváky

19.12.2015

OBRAZEM: V Třebíči padla poslední klapka

Třebíč - Filmový štáb České televize dotočil v Třebíči televizní film Zádušní oběť. Z celkového počtu 21 strávili filmaři v židovské čtvrti v Třebíči devět natáčecích dní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT