Večer zpestřily ráznou kytarovou muzikou především kapela Araya a Barakuda. Prvně jmenovanou kapelu představujeme v seriálu Deníku.
Skupina muzikantů pod názvem Araya vystupovala již před téměř dvaceti lety. Nejedná se ale původem o kapelu z Jihlavska ale z Kutnohorska. Kapelníci se později přesunuli do Jihlavy.

„Na Jihlavsku byly tenkrát lepší možnosti pro kapely. Byl zde lepší trh pro muziku, na Kutnohorsku moc zábavy neletěly,“ vysvětlil jeden z důvodů zpěvák kapely Pavel Augustin, přezdívaný Sedma. Ten kromě pěveckého umění také občas předvádí hru na hřeben.

Po odmlce oprášili své staré hity

V areálu Pivovarské restaurace to pro Arayu, která zastřešuje pět hudebníků, bylo teprve druhé vystoupení po delší odmlce.
„V tomto složení zkoušíme půl roku a vystoupení v pivovaru byl druhý kšeft v aktuální sestavě,“ řekl Sedma. Kapela během své téměř dvacetileté historie měla totiž sedm let pauzu.

Muzikanti ve čtvrtek večer rádi zavzpomínali na devadesátá léta. „Permanentně na nás pět, šest let, co jsme hráli, chodila fůra lidí. Možná to bylo i tou dobou, začali jsem hrát někdy v roce 93,“ vrátil se k začátkům Sedma.

„Že bysme se dostali ale hrát na nějakou opravdu velkou akci, to ne, hráli jsme ale třeba na festivalu v Lipnici,“ dodal. „Nikdy jsme si nedávali nějaké ambice, vystupujeme čistě pro potěšení. Vzhledem k našemu věku už dnes nehrajeme ani kvůli holkám, ale jen pro svou zábavu,“ doplnil se smíchem kolegu bubeník Lorenc.

„Dnes se muzika pro peníze dělat nedá,“ konstatoval Sedma.

Aktuálně kapela buduje své nahrávací studio. „Chceme vydat naše staré písničky společně s novou tvorbou. Pokud to časově vyjde, mohlo by cédečko koncem roku, nejpozději na jaře příštího roku být na světě,“ prozradil Sedma.