Nad vchodem totiž visí bílé íčko v zeleném poli, které právě z ateliérů Kasalých pochází. Nahradilo tak klasickou plechovou tabuli, kterou je možné vidět v každém městě.

Mozaika zde přibyla na začátku léta. Informoval o tom měsíčník Třeště s názvem Naše Město. Na výrobě se podílel také Tomáš Janovec z kovárny na Jámě, pod jehož rukama vznikla železná konstrukce. Netradiční mozaiková cedule od Kasalých zdobí od nedávné doby i rezidenci Bohemia na jihlavském náměstí.

To ovšem není všechno. Kdo chce, bude mít možnost si prohlédnout ateliér Kasalých v rámci Dne otevřených ateliérů na Vysočině.  „V sobotu 7. října provedeme návštěvníky naší dílnou. Prohlédnout si budou moci nejen skleněné vitráže, ale i skleněné šperky, objekty nebo pískované sklo,“ popsal umělec z ateliéru Adam Kasalý. Během dne Eva Kasalá ukáže zájemcům, jak mozaika vzniká, a kdo bude chtít, bude si moci práci se sklíčky vyzkoušet.

A protože lidí, kteří by si chtěli v průběhu roku vyzkoušet vlastní mozaiku, přibývá, rozhodl se ateliér zájemcům nabídnout umělecký workshop. „V uplynulé době jsme u nás přivítali několik skupin, vše ladíme. Ukazujeme jak si mozaku vyrobit, pak už je to na účastnících. Ti si mohou vybrat rám, který by měl jejich budoucí dílo zdobit. Po dokončení se musí mozaika ještě zatavit v peci,“ popsal Adam Kasalý.

Teprve pak si ji mohou účastníci vyzvednout a odnést domů. Workshop je ideálně pro čtyři osoby. Pokud bude o workshopy zájem mohl by na něj navázat i workshop pískování skla.

Manželé Svatopluk a Eva Kasalí z Třeště už několik desítek let jako jediní v republice vytvářejí unikátní velkoplošné skleněné mozaiky.