Jedenáctý ročník hudební akce letos odstartuje jihlavská kapela Oči, po které se na pódiu vystřídají Oldřich Kaiser s Dášou Vokatou či skupiny Horkýže Slíže, Wohnout a Harlej. Kdo si dosud nestihl zakoupit vstupenky, ten se na festival už nedostane. Od pondělí je totiž vyprodáno a vstupenky na místě nebudou.

Ani letos pořadatelé nezapomněli na děti, program je však podle nich největší oříšek. „V kapelách máme jasno už na začátku a většinou se tady střídají po dvou až třech letech. Spíše nám dává větší práci dramaturgie pro děti, protože se v tom nechceme moc opakovat,“ vysvětlil pořadatel Miloš Jurač přezdívaný Jurda.

Nově tak pro děti přibyde obuvnická dílna, kde si ušijí sandály a pro velký úspěch z minulého roku zůstane i kamenická dílna. „Chystáme vystoupení mistra republiky v hakisaku, takže na místě budou i dílny, kde si je budou lidé vyrábět,“ dodal Jurač. Pořadatelé objednali také padesát kilo banánů, na které se bude tetovat.

Na festivalové louce zůstanou i každoroční atrakce jako jsou obří pískoviště, padesátimetrový bazén, aquazorbing či dětmi velmi oblíbený bagr. V divadelním stanu letos nabídnou pohádky v podání divadel Hukot a Emillion, ale i akustický koncert jihlavské skupiny Marabu či divadelní představení pro dospělé.