Tak nějak by dost možná mohli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr někdy v polovině šedesátých let popisovat, jak se The Beatles stali slavnými a nesmazatelně změnili svět hudby. Šestadvacetiletý David Novotný z Českých Budějovic naplňuje výše uvedenou rovnici vrchovatě.

Když byl bez práce, tak měl víc času na muziku, které se už léta věnuje, i na vysedávání u počítače. Díky tomu složil a loni nahrál beatlesovskou písničku I Know My Love/We're Still Together, kterou zpívají The Beatles v původním, klasickém čtyřčlenném složení.

Jako muž, který vzkřísil The Beatles, byl David Novotný ve čtvrtek oficiálně zapsán do České knihy rekordů a v sídle pelhřimovské Agentury Dobrý den převzal příslušný certifikát.

Davidovi pomohly možnosti moderní techniky. Za pomoci příslušného počítačového programu vystříhal z vokálních stop nahrávek liverpoolské čtveřice fragmenty pěveckých partů, a ty pak poskládal do podoby odpovídající novému textu, jehož autorem je skutečně „brouk" 
z Českých Budějovic.

V písničce Davida Novotného je použito 104 fragmentů z 30 písní The Beatles. Nejdelší fragment je z písničky With A Little Help From My Friends a měří 1,2 vteřiny. Úplně nejkratší zastoupení má skladba Word. Ve výsledné skladbě je z ní jediný fragment dlouhý 0,2 vteřiny. „Než jsem dal celou skladbu dohromady, tak to trvalo zhruba pět měsíců. Strávil jsem na tom zhruba tisíc hodin, skladba byla nahrána loni v říjnu," popsal vznik unikátního díla David. „Pracuji jako montážní dělník, ale tehdy jsem byl bez práce, takže jsem měl dost času věnovat se tomu nápadu," doplnil na vysvětlenou.

Nápad vzkřísit The Beatles se zrodil dost možná ve chvíli, když David Novotný zaslechl známou beatlesovskou písničku Oh, Darling, přesněji řečeno její verzi v čistě vokálním provedení. Původně si 
s předlohou v počítačovém programu pouze pohrával, aniž by měl jasný cíl, až později se pustil do hledání potřebných fragmentů. „Nevím, že by někdy někdo zkusil něco podobného, nepostupoval jsem podle žádného vzoru," připomněl David Novotný.

The Beatles slyšel poprvé 
v nějakých sedmi osmi letech. Protože rodiče měli všechny desky, muzika se mu dostala hodně pod kůži. V květnu chce vydat CD, na němž už sám bude zpívat čtrnáct skladeb z repertoáru legendární kapely.

Jinak hraje v českobudějovickém big bandu Metroklub, což je šestnáctičlenný swingový orchestr, který hrává především na plesech. „Od Beatles máme v repertoáru tři písničky," dodal David.