Music klub Soul 
v Jihlavě o víkendu rozproudí hity již legendárních Depeche Mode. Neexistuje snad větší legenda a ikona elektronické hudby. Kapela, která ovlivnila nejednu generaci a spoluvytvářela takzvanou elektro vlnu – Depeche Mode.

Po roce se na Vysočinu, a to opět do Soulu, vrací kapela Depeche Mode revival, která vznikla v listopadu roku 1999 a pochází ze severočeského Ústí nad Labem, kde ostatně žijí všichni její členové.

Od samého vzniku až dodnes fungují ve stejném tříčlenném složení. Sólový zpěv zajišťuje Michal Pošvic, 
s ním zpívají a o kytary, samplery a syntezátory se starají Honza Seibt a Sláva Pošvic.

Za dobu své existence navštívila již spoustu hudebních klubů v celém Česku a na Slovensku. „Postupem času prochází nejen hudebním, ale také nástrojovým vývojem, takže syntezátory, samplery a jiná pódiová technika jsou neustále obměňovány," dodal 
o kapele Tomáš Procházka 
z klubu Soul.

Skupina neustrnula a neustále pracuje na přípravě nových aranží. „Ty jsou postupně zařazovány na playlist tak, aby koncertní program procházel napříč celou tvorbu Depeche Mode," podotkl Procházka.

Zpravidla se jejich vystoupení zvrhnou v bouřlivou Depeche Mode party. Velký podíl má na tom i jistá skupina stálých fanoušků z různých koutů republiky, kteří se scházejí pod pódiem snad na každém koncertě.

Depeche Mode revival si totiž nevybírají, kde zahrají. „Velikost města není rozhodující. Výborná atmosféra se dá vytvořit i v klubu, kde se sejde dvacet třicet lidí, stojí přímo u pódia a zpívají s námi. To se ta energie hned vrací zpět. Jednou jsme hráli jen pro dva lidi a byla to perfektní akce," zavzpomínal Honza 
Seibt.

Fanoušci si v klubu Soul užijí největší hity Depeche Mode, jako Personal Jesus, Enjoy the Silence a další.

Afterparty obstará DJ Strange pomocí velkých hitů, projekce, klipů a video show. Koncert vypukne v Soulu 
v sobotu večer a vstupné vyjde na 90 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ