V průběhu tohoto týdne se koná v Domě kultury v Jihlavě hned několik zajímavých koncertů a akcí.

Celý pestrý týden zahájí dnes večer od půl osmé v rámci projektu Malá scéna žije jihlavským divákům již známá Improliga.

Jak uvádějí sami organizátoři akce a celé myšlenky, Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát s různými diváky, týmy z různých měst. Vstupenky na Improligu jsou na místě za 120 korun.

V pátek se v DKO rozduní tvrdá muzika. Rock night 2013, to je název koncertu, který vypukne v 18 hodin.

Účast přislíbily kapely Rybičky 48, Morčata na útěku, Arciskačány. Vstupenky byly v předprodeji za 300 korun, na místě jsou za 400 korun.

„Překvapení pro návštěvníky bude v podobě moderátora akce," navnadil organizátor akce Martin Pavlas.

A tento týden si společné odpoledne v DKO mohou užít rovněž rodiče s dětmi. V divadelním sále se totiž v sobotu od  tří hodin odpoledne rozezní „bejbypank" Kašpárka v rohlíku. Kapela Kašpárek v rohlíku je jihlavskému publiku známá a nevystupuje zde poprvé. Tato skupina se snaží originálním způsobem, prostřednictvím hudby a show, spojovat zábavu dětí a dospělých. Vstupné je 125 Kč.

Pestrý týden pak v neděli završí dnes již legendární autorská hra Antonína Procházky S tvojí dcerou ne. Antonín Procházka je obdařen talentem pro komediální žánr. Jeho hry dokáží publikum opravdu rozesmát a text jeho hry mluví divákům z duše.

Jde o příběh docela obyčejných manželských párů snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího přítele a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se následně do světa intelektuálů a nestačí se divit, do jakých situací se zapletl.

Kromě Petra Nárožného mají diváci možnost vidět Naďu Konvalinkovou, Pavla Kikinčuka, Martina Zahálku nebo autora hry Antonína Procházku a další.

Představení začíná v 19 hodin a vstupenka stojí 370 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ