Jihlavští diváci budou moci zhlédnout celkem tři zahraniční představení plné akrobacie, tance a současně ženskosti.

Festival Fun Fatale, který společně s diváky v Jihlavě uvidí už jen diváci v Praze a v Ostravě, nese podtitul Ženy na prknech. Festival je zaměřený na současné taneční a pohybové divadlo v provedení ženských interpretek a režisérek.

„Nejde nám o feministickou akci, festival Fun Fatale chce pouze poskytnout prostor ženským performerkám, protože ten mají stále menší než muži, a navíc je ženský přístup k tělesnému divadlu o poznání jiný než ten mužský. Pohyb ženského těla je inspirací, do publika proto zveme nejen ženy, ale i muže. A ty vlastně především," řekla dramaturgyně festivalu Eliška Brtnická.

V DIODu je na programu jedno celovečerní a dvě kratší představení. Nadcházející středu v DIODu přivítají Kajsu Bohlin ze Švédska a její představení Reality's Neighbour, které zachycuje křehké momenty dospívání a odhalování nových perspektiv v životě mladé dívky. Představení stojí na osobitém artistickém výkonu hlavní představitelky.

Kombinace tance a akrobacie

Ve druhém bloku bude ve čtvrtek 19. března od půl osmé večer uvedeno představení berlínské performerky s českými kořeny Jany Korb Paní Vladuš. Intimní portrét, tentokrát pro změnu stárnoucí ženy je reflexí jejích naplněných i nenaplněných tužeb a snů.

Jana Korb kombinuje tanec s akrobatickými prvky na visuté hrazdě. Následovat bude britsko-švýcarský projekt nazvaný Collectif and Then s fyzickou komedií Milujeme koťátka. Tento příběh je o dvou ženách snažících se prolomit věčný kruh ženských povinností a stereotypů. K tomu jim musejí dopomoct i pánové náhodně vybraní z přítomného publika.

LUCIE ŽÁČKOVÁ