Pro své vystoupení si organizátoři vybrali náměstí Zachariáše z Hradce v Telči, kde se Bohemia JazzFest uskuteční v sobotu 18. července.

Letos se jedná již o čtvrtý ročník této akce. Zpočátku se festivalu konal pouze v Praze, Prachaticích a Českých Budějovicích. Měl však nevídaný úspěch, a tak se postupem času rozrostl na stávajících osm koncertů po celé republice.

Přijede i prezident, ten festivalový

„Festival ve 20 hodin zahájí Ondřej Pivec Quartet, a poté bude následovat italské Extrapolation trio, které si zahraje se speciálním hostem, prezidentem festivalu, kytaristou Rudy Linkou,“ uvedla vedoucí telčského odboru kultury Věra Peichlová.

První vystupující, Ondrej Pivec Quartet, je skupina mladých hráčů, kteří hrají převážně vlastní repertoár, inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock).

V jeho čele stojí teprve 23letý varhaník, skladatel, aranžér a zpěvák Ondřej Pivec. Druhým účinkujícím pak bude italské Extrapolation trio, které vede saxofonista Nevio Zaninotto. S těmi si na telčském pódiu zahraje i český kytarista žijící v New Yorku Rudy Linka.