Diváci mají možnost do sobotního večera v jihlavském CineStaru zhlédnout několik zajímavých titulů, které se mnohdy ani nedostanou do české distribuce.

Úvodní film, vyprávěný moderním jazykem současného autorského filmu, názorně ilustroval, co pro diváky na ozvěnách festival připravil. Příběh z moravsko-slovenského pohraničí, zabývající se v současné době kontroverzním tématem xenofobie a rasismu, se promítal i v pátek. Film bude v klasické kinodistribuci od 11. dubna.

Všechny ostatní snímky jihlavských ozvěn jsou zahraniční a zcela jistě nejde o kasovní trháky. I tak jsou v on-line rezervačním systému jihlavského multiplexu projekce obsazené minimálně z půlky, večerní promítání se začátkem ve 20 hodin jsou téměř vyprodaná.

Febiofest v Jihlavě představuje několik svých sekcí. Například kinematografii USA v sobotu v 17.30 hodin zastupuje krimi komedie Jako za starejch časů. Důchodcovské trio bývalých zabijáků vzpomíná na svoji dávnou kariéru s touhou prožít ještě jednu noc ve velkém stylu. Snímek se může pochlubit hvězdným obsazením, ústřední trojici ztvárnili Al Pacino, Alan Arkin a Christopher Walken.

Jihlavskou část Febiofestu zakončí v sobotu ve 20 hodin finské historické drama Tenkrát na severu.