Vandu Hybnerovou nejspíš veřejnost zná z řady filmových rolí i televizních inscenací. Možná si ji diváci správně spojují s jedním z nejslavnějších českých mimů, a to Borisem Hybnerem. Vanda je totiž jeho dcera. A že jablko nepadá daleko od stromu, si milovníci pantomimy mohou ověřit v kritiky oceňované klaunesce, nazvané Angel-y.

Jde o příběh dvou znuděných andělů u brány do nebe. Děj je vyprávěný, v tomto případě spíše převáděný s nadsázkou a lehkostí. „V postavě klauna je neuvěřitelná svoboda, a to mě nejvíc baví. Nemá ani vlastní cenzuru. A k tomu ještě anděl," prohlásila o své roli anděla Hybnerová. „Naše Angel-y jsou andělé strážní u nebeské brány, čekají, až někdo půjde, ale do nebe už nikdo nechodí, tak jsou bez práce, nepotřební, a v tom nekonečném čekání se musejí nějak zabavit. Přestože jsou to andělé, mají naše emoce, humor, ironii i cynismus," řekla dále Hybnerová.

Představení Angel-y je na programu DIODu dvakrát. Poprvé se bude hrát v sobotu večer od půl osmé, podruhé se divákům tato pantomima nabízí v neděli v odpoledním čase, od čtvrté hodiny. Nedělní představení bude navíc upravené tak, aby ho dobře chápaly i děti. Sobotní přestavení bude za 160 korun, dětská verze za 50 korun. „Přijďte se podívat na směs klišé různého druhu, na dvě cynické ženy, které se nebojí být patetické, na dvě těla pod tíhou křídel, která by je měla povznést, ale neví se kam," vzkázala Karolína Koubová z DIODu.

LUCIE ŽÁČKOVÁ