Natáčení filmu začalo v roce 2013. Děj se odehrává v době po pádu civilizace v českém prostředí. Pád byl způsoben druhým ukřižováním Krista. Uvidíme příběh mutanta, který je sešívaný z mnoha různých lidí. Živí se jako obchodník a žoldák. Nepamatuje si svoji minulost a snaží se dopátrat, kdo vlastně je. Film je rozdělen do několika kapitol, jde spíše o povídky, které na sebe navzájem navazují. Hlavní roli si zahrál kaskadér a trenér Alex Blažej. Na Drsném spasiteli spolupracoval například i známý televizní moderátor Mikoláš Tuček.

„V těchto dnech finišujeme. Stříháme, ladíme zvuk a speciální efekty. Je to velmi intenzivní práce, protože premiéra se už blíží. Jihlavské promítání bude jedinečné. Součástí bude například diskuse s fanoušky tohoto specifického žánru. Lidé už mohli část filmu vidět při různých příležitostech, máme na něj vesměs pozitivní reakce,“ řekl k tomu filmař Jaroslav Šetek. Film přesně nekopíruje předlohu, štáb měl totiž omezený rozpočet. "Někomu možná nabouráme představy o hlavním hrdinovi a o světě po pádu civilizace, kterou si při čtení knihy vytvořil, ale to k tomu patří," doplnil Šetek.

Jde o počin, který ve svém volném čase vytvořili fanoušci pro fanoušky, ale na konečné podobě si dali co nejvíce záležet. Velká část filmu vznikla v bývalé raketové základně v Bratronicích, kde se nachází městečko jako vystřižené z posapokalyptické vize a koná se tam festival Junktown. Filmový štáb a klíčoví herci se na celý měsíc zavřeli do prostoru bez oken, což byla pro všechny opravdová zkouška ohněm.

„Toto natáčení bylo nejnáročnější, a zároveň nejpříjemnější. Na place nás to bavilo nejvíce, byla tam spousta energie a parta nadšených lidí. Postprodukce už tak zábavná nebyla, někdy nám chyběla motivace. Samozřejmě jde o nízkorozpočtový film, takže bylo třeba udělat řadu kompromisů,“ dodal k tomu Šetek.

Film by se měl promítat v dalších českých městech. Možná bude k vidění i v Polsku, kde se kniha Drsný spasitel prodávala více než v Česku. A pokud vše dobře dopadne, dostane se i do oficiální distribuce českých kin.