„V rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové se v Jihlavě uskuteční již tradičně tři galakoncerty. Prvním je sobotní koncert semifinalistů, kde vystoupí všech 30 vybraných pěvců. V neděli už bude zpívat jen finálová patnáctka a v pondělí nás čeká koncert vítězů," uvádí operní pěvec a ředitel soutěže Jakub Pustina.

Odborná porota, v čele s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou, bude mít nelehký úkol. Všech třicet pěvců, kteří přijíždějí do Jihlavy, jsou už vítězi. Museli se totiž mezi několika stovkami konkurentů z více než šedesáti zemí světa prozpívat až mezi třicet nejlepších.

„Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a žádný milovník krásné hudby by si neměl nechat ujít jejich ohromující výkony," dodává Jakub Pustina.

Mezinárodní pěvecká soutěž Gabriely Beňačkové patří mezi největší operní soutěže světa. První kolo soutěže probíhá za klavírního doprovodu ve světových metropolích, jako je Vídeň, Berlín, Mnichov, Milán, Varšava, Moskva, Budapešť nebo Praha. Je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku.

TERMÍNY KONCERTŮ:

12.10.2019 – koncert SEMIFINALISTŮ, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler

13.10.2019 – koncert FINALISTŮ, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler

14.10.2019 – koncert VÍTĚZŮ, 18.00, sál hotelu Gustav Mahler