Hlavní program festivalu Tanec Praha 2013 byl zahájen i přesto, že Prahu zasáhly povodně. Třetího června tak v pražském divadle Ponec odstartoval hlavní program letošního jubilejního 25. ročníku tohoto mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla.

Jihlava má to štěstí, že patří k festivalovým regionálním partnerům. A tak se tam již tuto sobotu budou zájemci moci setkat třeba s dánským choreografem Pallem Granhøjem, který se vzpomínkového jubilejního ročníku rovněž zúčastní.

V návaznosti na projekt Aline Alone, který byl v rámci festivalu Tanec Praha představen v roce 2007, se Palle a jeho Granhoj Dans do Čech vrací s dílem Aline Not Alone. Životní peripetie kubánské tanečnice Aline Sanchez Rodriguez inspirovaly Granhøje k vytvoření díla, v němž tato charismatická tanečnice vypráví svůj příběh. Část života strávila v kulisách a atmosféře komunistické Havany. Frustraci v průběhu let vystřídalo naplnění. A tak temperamentní Kubánka vypráví o své zkušenosti a životní filosofii v taneční poetické life story za doprovodu kytary a zpěvu s humorem, nadhledem, dojemně i provokativně.

Představení Aline Not Alone dánského souboru Granhoj Dans uvádí tuto sobotu jihlavský DIOD. Začátek představení je v 19.30. Vstupné činí 150 korun a 80 korun zaplatí studenti a důchodci.