„Původní hra Dobro je vtipná, provokativní, politicky nekorektní, obrazně rozvitá, poeticky střelená i drsně konkrétní. Autentická v zachycení životního pocitu současného obyvatele Slovenska i Evropy. Je výsostně slovenská a přitom evropská. Je bizarně surrealistická, katarzně očistná i štiplavě pod kůži zadírající se. Je zábavná i smutná. Je o nás. O tom, co dnes žijeme, jak žijeme a že jinak ani neumíme žít. A proč už tak žít nechceme. Protože bez dobra se v této krajině ani dnes žít nedá,“ popsalo divadelní hru vedení divadla v Nitre na svých webových stránkách.

Slovenští herci inscenaci v Nitre hrávají na malé scéně, v Jihlavě ji však uvedou před početnějším publikem. „Dobro u nich sice hrají na malé scéně, ale jejich malá scéna má 150 a velká přes 500 sedadel, takže je to oproti Jihlavě rozdíl,“ objasnila tisková mluvčí Horáckého divadla Mirka Kvíčalová.

Spolupráce Horáckého divadla a Divadla Adreja Bagara v Nitre pokračuje již třetím rokem. „V letošní sezoně tam budeme hostovat s představením Zapomenuté světlo. Musím říct, že zájem o Horácké divadlo je ale na Slovensku mnohem větší než obráceně, přitom je nitranské divadlo na Slovensku jedno z vysoce hodnocených,“ dodala závěrem Mirka Kvíčalová. Vstupenky na Dobro jsou v prodeji od tří set korun.