Původní českou one woman show Hvězda napsal přímo pro Evu Holubovou režisér, autor divadelních her a spisovatel Patrik Hartl. Děj komedie o fiktivní seriálové herečce Vendulce Vaníčkové se odehrává během nejdivočejšího týdne hereččina života. Postava s propůjčenou tváří Holubové odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí své osobní problémy, když se po pětatřiceti letech hraní v oblastním divadle objeví v televizním seriálu.

„Působí jako buldozer, který nikdo nezastaví. Hrne před sebou život a občas si nevšimne, že je mimo staveniště. Uvnitř je ale křehká, citlivá bytost, oddaná svým blízkým. Prohrává, ale nikdy se nevzdává,“ popsala hlavní hrdinku herečka Eva Holubová. Možná díky českému autorovi a známé herečce je jihlavský sál již nyní vyprodaný do posledního místa.

Inspiraci k sepsání příběhu stárnoucí herečky získal autor při jedné z červencových nocí v Indonésii. „Málokdy se mi stane, že by inspirace k vymyšlení divadelní hry přišla v jediném okamžiku a rozvinula se v konkrétní příběh jen během několika desítek minut. U Hvězdy tomu tak ale bylo,“ sdělil autor a režisér v jedné osobě.

Příběh vznikal na opuštěné pláži. „Koruny palem za mnou šustily a já myslel na Vendulku Vaníčkovou, stárnoucí herečku, která se po letech opomíjení v oblastních divadlech najednou díky seriálu stane slavnou. Nespal jsem od půlnoci do tří a přivezl jsem si pak v hlavě do Prahy její příběh. Příběh ženy, která se nehroutí ani v situacích, kdy by šel každý jiný do kolen,“ dodal závěrem Patrik Hartl.