Osmou zastávkou společného turné Michala Davida a Lucie Vondráčkové HIT TOUR 2013 je Horácký zimní stadion v Jihlavě, kde oba interpreti vystoupí ve středu večer v 19 hodin.

Intenzivnější spolupráce Michala Davida a Lucie Vondráčkové začala v roce 2011 duetem Byla to láska z Michalova alba Čas vítězství, které kompletně otextovala Lucčina matka Hana Sorosová. Duet zazněl i na turné Michala Davida, ovšem pouze ve formě videoklipu. Na YouTube tuto písničku viděly už více než tři miliony diváků! A právě duet Byla to láska, byl impulsem k intenzivní spolupráci obou zpěváků.

Turné HIT TOUR 2013 čítá deset koncertů. Vyvrcholí koncertem v největší a nejmodernější hale v České republice, v O2 Aréně!

Ovšem na tomto koncertním turné nejde o jednoho interpreta a jeho hosta, ale o turné dvou rovnocenných interpretů, kteří vypálí do lidí největší pecky své kariéry. Již úvodní Vítr nenechá nikoho na pochybách, že půjde vskutku o skvělou show. O doprovod se postará Michal David Band. Ten tvoří výborní koncertní muzikanti (Petr Berki, Josef Cikánek, Ivan Korený, Jakub Ryba, Martin Hájek), které doplňují sboristky a hráči na perkuse.

Divák bude vtažen do dění na pódiu

Vizualizaci celého koncertu připravil na LED obrazovky Jan C. Löbl, který bourá staré pojetí využití tohoto produktu. Nepůjde o pouhé snímání pódia nebo počítačové animace, volně dostupné na internetu, ale vytvořil přímo pro každou písničky nové záběry a animace s občasným prostřihem klipů, takže divák bude vtažen do dění na pódiu i přes 3 LED stěny. Löbl rovněž navrhl i pódiovou scénu, kostýmy pro Lucii a tanečníky. O pódiovou choreografii se postarala Leona Qaša Kvasnicová.

Také jihlavský koncert bude rozdělen do čtyř bloků, každý interpret bude mít svůj vlastní šestipísňový blok, propojený duety nebo Michalovým doprovodem při Lucčiných písních.

OLDŘICH NOVÝ