Sobotní premiéra (od 19 hodin) hry od anglického dramatika Johna Godbera bude v České republice k vidění úplně poprvé. Godber je jedním z nejúspěšnějších divadelních autorů naší doby. Inscenuje převážně vlastní hry, které odráží obyčejné lidské životy, životy vyhazovačů, učitelů, barmanek nebo dělníků na uhelných lodích. Godber získává inspiraci v pozorování lidí v mnoha městských kavárnách v centru Hullu (místo, kde autor žije a provozuje divadlo).

„Hra To byla noc vypráví o muži uprostřed krize středního věku. Hlavní postava Richard Jackson je zdánlivě spokojen se svým životem, ale všechno se změní, když se v jeho domě objeví dva malíři pokojů. Najednou se Richard ocitne v divoké a neplánované noci, která má jak veselé, tak i katastrofální důsledky pro všechny zúčastněné,“ nastiňuje dramaturgyně divadla Marie Procházková.

Hlavní roli nastudoval Stanislav Gerstner. V rolích malířů pokojů pak diváci uvidí Josefa Kunderu a Ondřeje Šípka.

Divadlo však myslí i na dětské návštěvníky. Na pondělí je pro ně připravena premiéra pohádky Vladislava Vančury Kubula a Kuba Kubikula. Od 10 hodin se mohou děti těšit na příběh o medvědáři Kubovi Kubikulovi, který chodí po světě se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou. Potřebuje ho zkrotit, a tak si vymyslí dobrácké medvědí strašidlo, Barbuchu.

Titulní pohádkové role ztvární František Mitáš, Josef Stara a Zdeněk Stejskal.

Na obě premiéry zbývá už jen posledních pár vstupenek. Zájemci si je mohou zarezervovat na internetových stránkách divadla.