Novinkový večer s improvizacemi, oblíbené komentované prohlídky divadla, mini workshop a další program. To všechno v sobotu čeká návštěvníky dne otevřených dveří Horáckého divadla v Jihlavě, které se opět zapojilo do celorepublikového projektu Dny evropského dědictví.

„Pro zájemce jsme připravili rozšířený program s odkazem na téma nadcházející 76. sezony Teď a tady. Letošní novinkou bude večerní program. Od 19 hodin zveme diváky na večer otevřené improvizace Teď a tady/slovo a pohyb s Tomášem Andrášikem a herci Lenkou Schreiberovou, Lukášem Matějem, Zdeňkem Stejskalem, Lucií Ingrovou a dalšími," řekla Mirka Kvíčalová, která v divadle zajišťuje marketing a PR. Ve stejnou hodinu na Divadelním dvorku v zadním traktu divadla, přístupném z Dominikánské uličky, proběhne výtvarně hudební improvizace v podání Stanislava Gerstnera a Jindřicha Skopce.

Komentované prohlídky divadla budou připraveny v každou celou hodinu od 9 do 13 hodin, maximální kapacita jedné skupiny je čtyřicet lidí. „V rámci prohlídky bude možné nahlédnout také do zákulisí příprav nové inscenace Zvonokosy podle známého a oblíbeného satirického románu Gabriela Chevalliera, jejíž režie se ujal Petr Novotný. Právě premiéra tohoto představení v sobotu 12. září odstartuje novou sezonu v Horáckém divadle," doplnila další informace k programu Kvíčalová. Trasa prohlídky skončí na Malé scéně, kde zájemcům nabídnou účast na mini workshopu improvizace pod vedením Tomáše Andrášika.

Můžou napsat milostný vzkaz

Během celého dne mohou návštěvníci sledovat i to, jak vznikají nově koncipované výlohy k letošním divadelním premiérám. Půjde o umělecké prostorové instalace, na kterých se budou podílet výtvarníci a scénografové. „Jedním z nových představení je také Romeo a Julie. Tato výloha bude plná autentických milostných vzkazů, napsat je mohou i návštěvníci sobotní akce," přiblížila další zajímavost Kvíčalová.

V rámci dne otevřených dveří je vstup na všechny programy zdarma. Organizátoři doporučují rezervovat si místo na prohlídkách i představeních předem, například na telefonu 567 161 014.

ZDEŇKA HINKOVÁ