Vedení divadla chce Černou komedii zařadit do seznamu divácky úspěšných inscenací, kde aktuálně vede interaktivní komedie Splašené nůžky. „Rádi bychom, aby v našem repertoáru měly komedie nějakou přidanou hodnotu, zkrátka něco navíc. Splašené nůžky ve své interaktivitě vpustily do děje diváky a zbořily pověstnou čtvrtou stěnu. V Černé komedii čeká na diváky také jedno nové velké překvapení, které ale dopředu nechceme prozrazovat právě proto, abychom naše publikum o to překvapení nepřipravili,“ popsal záměr hry umělecký šéf a režisér Pavel Šimák.

Díla Petera Shaffera uvádělo Horácké divadlo již v minulosti. Britský dramatik se proslavil zejména jako autor hry Amadeus, který se v Jihlavě hrál v roce 2011, a o několik let dříve se na profesionální scéně objevila i neméně slavná inscenace Equus. Černou komedii napsal Shaffer v roce 1965 na zakázku londýnského Národního divadla.

Když Černá komedie, tak všechno černobíle a ještě k tomu grotesku. Alespoň taková je představa režiséra Pavla Šimáka. „U Černé komedie jsem zahlédl možnost rozšířit potenciál základní situace o další pohybové rozehraní. A protože jsem se rozhodl děj komedie přenést do první poloviny dvacátého století, ihned se odtud vynořil žánr grotesky,“ přiblížil svou myšlenku režisér druhé premiéry 78. sezóny Horáckého divadla v Jihlavě.

Ze stálého souboru se divákům v nových rolích představí Ondřej Šípek, Šárka Býčková, Lucie Sobotková, Jakub Škrdla, František Mitáš, Milan Šindelář a Tereza Otavová. Na klavír během představení zahraje hostující Peter Placka. Kostýmy pro profesionální scénu navrhla Blanka Tesařová a černobílou scénu Kristina Matre Křížová.