„Tento ročník bude v několika ohledech jiný a výjimečný. V neděli 14. července pořádáme spolu s Bistrot de Papa Večeři v bílém, velmi noblesní kulturní akci na zámku pro širokou veřejnost. Připomeneme si také 230. výročí pádu Bastily. Podávat by se měla bílá jídla, stejně tak jako dress code návštěvníků by měl odpovídat bílým, či alespoň světlým barvám. Hostům zahrají účastníci akademie. Kapacita je sto osob, volných míst je ještě dost,“ sdělil umělecký  ředitel akademie, profesor Vladimír Bukač.

Tradičně hned první den kurzů proběhne workshop skladatele Miguela Kertsmana. Od úterý budou na řadě klasické hudební kurzy vedené francouzskými a českými lektory. „Přihlásilo se celkem padesát studentů, dorazí z Mexika, Mongolska, Francie, Kuby, Číny, Japonska nebo Polska. Z Česka jich přijede jednadvacet. Vyučovat se bude hra na hoboj, hornu, flétnu, housle, violu a violoncello,“ doplnil k tomu Bukač.

Pro veřejnost je připraveno několik koncertů. Ve středu 17. července můžete zamířit do Univerzitního centra Telč, o den později do ždárského zámku a v sobotu 20. července opět do Panského dvora Telč. V neděli bude koncert v kostele ve Velké Lhotě. „V pondělí 22. července proběhne v Panském dvoře Telč koncert k 60. výročí úmrtí skladatele Bohuslava Martinů. Vše pak v úterý uzavře koncert v Třebíči, který bude představovat vrchol letošních studentských výkonů. Předvedou se vybraní nejlepší účastníci akademie,“ přiblížil program Bukač.

Součástí akademie budou i tři workshopy nebo výstava dvou francouzských umělkyň Nicole Périgron a Charlotte Van der Veken.