Kapela Čechomor zahájí vánoční turné 28. listopadu a skončí tři dny před Štědrým dnem v Těmicích u Hodonína. Fanoušci se mohou těšit na nové členy, kteří se skupinou vystupují již několik měsíců a na některých koncertech se objeví také hosté.

„Úchvatné divadelní sály a moderní koncertní haly v celé České republice se stanou svědky netradičního zážitku a fenomenálního playlistu. Ten bude složen z největších hitů skupiny Čechomor, současně nabídne také vánočně laděné skladby a zazní čerstvé hudební kousky z nové desky,“ informovala tisková mluvčí kapely Katka Machová.

Jediný koncert na Vysočině v rámci letošního turné odehrají hudebníci v jihlavském Domě kultury 19. prosince od sedmi hodin večer. „Na celé turné se už velmi těšíme, především na všechny fanoušky. Jsme moc rádi, že se opět se všemi shledáme a příjemně se naladíme na jedno z nejkrásnějších období v roce. Doufáme, že si s námi fanoušci odpočinou a zapomenou tak na denní starosti,“ těšil se frontman Čechomoru František Černý.

Část repertoáru zazní v novém aranžmá díky hostující zpěvačce Martině Partlové. Na některých zastávkách vystoupí také český soubor čtyř violoncellistů z Prague Cello Quartetu.