PÁTEK 31. SRPNA

Jihlava: Živé kino – vždy po setmění – Jihlava a přilehlé okolí – první doprovodná akce 11. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2007 – šest projekcí zasazených do různých míst s daným filmem vnitřně svázaných

Jihlava: Mimo 2007 – Masarykovo náměstí – 16.00 – Velký Fuk – pohádka, 18.00 – Dřevěný cirkus – česko – španělské divadlo Karromato, 20.00 – Paramisa

Jihlava: Fext – 18.30 – parkán Matky Boží – šermířská balada o panně a švédském obristu Oesterlingovi

Brtnice: Taneční zábava – 20.00 – zámek Brtnice – hraje Hornet

SOBOTA 1. ZÁŘÍ

Telč: Tradiční soutěž v požárním útoku – 9.00 - dlouho po půlnoci – náměstí Zachariáše z Hradce - od rána dětské soutěže, odpoledne nastoupí ženy a na noční útoky si už nyní brousí zuby mnoho mužských hasičských družstev a to nejen z kraje Vysočina

Brtnice: Pouť – program: 19.30 – průvod k morovému kříži od farního kostela, 20.00 – country bál na zámku, hraje Amulet, 21.00 – zpěv ponocného z věže farního kostela, doprovodné jsou výstavy ve městě

Hodice: Sto let ZŠ Hodice – 15.00 – ZŠ – den otevřených dveří, kroniky, fotografie, práce žáků

Hodice: O pohár starosty Hodic – 9.00 – fotbalové hřiště – závody v petanque

Hodice: 25. výročí Kulturního domu v Hodicích – od 14.00 – kulturní dům

Jihlava: Prázdniny končí v zoo – 13.00 – Zoo Jihlava – program nejen pro dětské návštěvníky

Polná: Memoriál Františka Bečky – 8.00 – střelnice Dobroutov

Jihlava: Přijďte na koncert, pomůžete – 13:00 – Letní kino

Jihlava: Mimo 2007 – Masarykovo náměstí – 16.00 – Pohádky přenáramně k smíchu – divadlo T.E.J.P., 18.00 – Mezi nebem a zemí – divadlo Okolo, 20.00 – Rozprávka, pohádka, bajka, mese – Theatr Ludem Ostrava

Čenkov: Tradiční ukončení prázdnin – 13.00 – Hospoda Čenkov – loutkové divadlo, ukázky výcviku policejních psů, soutěže o ceny, občerstvení

Jihlava: Punk fest – 20.00 – Edgar club – vystoupí ROZPOR, ODPAD, Gauneři, Rapsöd, DIE HARDS, SOCIÁLNÍ TEROR

NEDĚLE 2. ZÁŘÍ

Brtnice: Pouť – 6.30 – ranní mše svatá ve farním kostele, 10:30 – slavná mše svatá v zámeckém kostele, 14.00 – promenádní koncert dechových hudeb na zámku, hrají Amatéři, Vysočinka, Vysočanka, 15.00 – slavnostní požehnání ve farním kostele

Luka nad Jihlavou: Devátý ročník přehlídky louckých kapel
14.00 – zdravotní středisko – zahrají Kumpání, Pražce, Direct, Devět životů, Jordan II., host: kapela TiDiTaDe

Jihlava: Přijďte na koncert, pomůžete – 12.00 – letní amfiteátr – charitativní koncert jihlavských kapel

Polná: Zahájení oslav 300. výročí od dostavby a vysvěcení chrámu Nanebevzetí Panny Marie a 765 let od první písemné zmínky o Polné, 9:00 – chrám na Husově náměstí, 10.00 – slavnostní pontifikální mše a vysvěcení chrámu, 17:00 – slavnostní koncert k otevření chrámu

Jihlava: Ježkovy pohádkové neděle – 18.00 – parkán Matky Boží – pohádka Kterak hloupá Káča k rozumu přišla, divadlo Teta Praha

Roštejn: Mexico, země slunce a muziky – 14.00 – obrazárna – vyprávění skupiny Jen tak tak o Mexiku, hosty budou Aron Govea a Gonzalo Salazar , mistři mexické kytary