Koncertní Maraton(ika) Dana Bárty proto pokračuje i v roce 2014. A další zastávkou bude ve čtvrtek večer Jihlava, kde pětice muzikantů zahraje od 19 hodin v divadelním sále DKO.

Cílová rovinka je přitom, jak už sám název napovídá, zatím v nedohlednu. Po Jihlavě totiž čeká Bártu ještě dalších sedmnáct koncertů.

Pozitivní kritika

Když před rokem se svými spoluhráči Filipem Jelínkem, Mirkem Chyškou, Robertem Balzarem a Jirkou Slavíčkem poprvé praštili do bubnů a společně začali v obměněném složení pracovat na novém CD, tušil, že to bude běh na dlouhou trať. Tak velký zájem a dlouhé turné ovšem nečekali.

Nadšené reakce fanoušků a pozitivní kritika, včetně několika nominací na hudební ceny, se zasloužily o to, že se slovní hříčka Maraton(ika) s přirovnáním k vytrvalostní disciplíně stala výstižnější, než zpěvák původně zamýšlel.

„Dlouho jsme nehráli, změnili jsme sestavu, měli hodně koncertů a novou desku, takže lidí přišlo víc. Ale je skvělé, že na ty nové písničky reagovali okamžitě. Dřív, když jsme hrávali věci, které lidi ještě neznali, tak si museli nějaký čas zvykat. A teď to bylo tak, že to prostě vzali celé, a měl jsem fakt upřímně pocit, že se jim to líbí a že je naše současné směřování baví," rekapituluje skromně Dan Bárta loňské turné, které pokračuje i v tomto roce.

Fenomenální zpěvák předvede průřez svou tvorbou, zahraje novinky z aktuálního alba a přidá i staré skladby v novém kabátě. Dan Bárta je jedním z mála mužských jazzových vokalistů v Evropě s vynikající technikou zpěvu a originálním repertoárem.

Ve čtvrtek v 19 hodin tak v DKO vypukne famózní hudební zážitek, který okouzlí i nejnáročnější posluchače. Vstu-penky jsou v předprodeji DKO k dispozici za 330 korun, na místě za 380 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ