Již dnes večer bude v DIODu k vidění taneční inscenace Co patří světu od francouzského choreografa a vedoucího Ateliéru fyzického divadla JAMU v Brně Pierra Nadauda a souboru Zdruhestrany. „Inscenace sleduje strategie vedoucí k osvobození a úniku. Pohybové obrazy, jež se zabývají tím, co patří světu, a co patří duši, jsou propojeny tragikomickým charakterem kněze. Tato původní postava uvažuje o svých jistotách a pochybnostech, jež ji nutí přijímat své povolání. Osoby, s nimiž se setkává, jsou skutečné, nebo žijí pouze v jeho představách?“ přiblížili představení organizátoři. Taneční vystoupení se uskuteční o půl osmé večer. Vstupenky jsou v prodeji za 160 korun.

Hned v sobotu se v prostorách divadla koná pravidelný bleší trh, který od dvou do pěti hodin odpoledne nabídne návštěvníkům nepotřebné věci, které jsou pro majitele nepotřebné, ale mohli by zaujmout někoho jiného.

V říjnu se do divadla vrací také jihlavský soubor De Facto Mimo. „Ve středu 18. října o půl osmé je připravena repríza úspěšné hry Žijí mezi námi. V této sezóně poprvé také nabídne hned v pátek 20. října starší kousek, inscenaci Láska a jiné superschopnosti,“ informoval o programu jihlavského souboru Přemysl Martinek z divadla DIOD.

Na konci měsíce v krajském městě Vysočiny vystoupí Divadlo Neslyším s pohádkou Máša a medvěd. Představení je určeno dětem a rodičům z handicapem. Od 24. října pak bude DIOD hostit letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.