„První pohádku odehraje v neděli od 15 hodin soubor Rolnička Pelhřimov. Pod vedením pana Josefa Majricha sehraje pohádku Miloše Nesvadby – Naše zahrádka. Děti se seznámí se vším, co se na zahrádce odehrává i co se může nečekaného přihodit,“ uvedla Romana Šťastná, vedoucí odboru kultury a propagace městského úřadu v Třešti.

V pondělí sehraje místní soubor Maňáskového divadla Domu dětí a mládeže (DDM) v Třešti klasickou pohádku přepsanou pro maňáskové divadlo s názvem Sněhurka a sedm trpaslíků. „V úterý přijede Divadelní soubor Struhadlo DDM Pelhřimov, které zahraje pásmo pohádek Eduarda Petišky O dětech a zvířátkách. Středa bude patřit loutkařskému souboru Dráčata při DDM Telč. Přivezou dvojici pohádek s názvy Kůzlátka a jablíčko a Bylinkový skřítek,“ dodala Šťastná. Ve čtvrtek se představí domácí Divadelní soubor Karla Čapka – Třešťští loutkáři. V malém sále kulturního domu zahrají pohádku Pekelný omyl od Josefa Lady.

Páteční pohádka bude za odměnu v podání malého domácího divadla Jitky a Ludi. „Za odměnu bude pohádka pro děti z mateřské školy, které se zúčastnily soutěže. Vyhodnotíme a vybereme vítězné práce dětí a pozveme úspěšné třídy na dodatečné představení. Bude pro ně připravena i sladká odměna,“ uzavřela vedoucí. Pohádky od pondělí do pátku začínají vždy v 9 hodin dopoledne.

Celý festival s názvem Kašpárkova rolnička 2018 bude provázet velká výstava loutek a maňásků. Velký sál i vestibul vyzdobí pohádkové obrázky dětí ze základní školy a DDM v Třešti.