Na koncertě na místní základní umělecké škole bude pozornost upřena na Petra Jiříkovského, předního českého klavíristu, který do Telče zavítá se svým recitálem. „Skvělý český pianista Petr Jiříkovský zavítá do Telče se skladbami z dílny korunního prince klavíru Frédérica Chopina," uvedla za agenturu, která koncert společně s telčským kruhem přátel hudby zorganizovala, Tereza Holá.

Jiříkovský má na repertoáru například Chopinovy mazurky nebo populární Nocturno c moll, op. 48 č. 1.

Dvaačtyřicetiletý Petr Jiříkovský začal hrát na klavír ve čtyřech letech pod vedením profesorky Zdeny Janžurové. Ve studiích pokračoval na Pražské konzervatoři a AMU. Vedle sólové činnosti spolupracuje s významnými orchestry (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie), známými dirigenty (Jiří Bělohlávek, Libor Pešek) se věnuje i komorní spolupráci. Je členem Tria Martinů a pravidelně vystupuje například s Pavlem Šporclem.

Pořádá vlastní komorní večery a klavírní recitály, od roku 2008 se zaměřuje na oblast dirigování. „Myslím, že každý hudebník rád vzpomíná na dobu, kdy v dětství přičichl k hudbě. Já rozhodně, takže hrát v základní umělecké škole a ukázat především mladým lidem, že ta dřina má smysl, že si zvolili skvělého koníčka nebo dokonce profesi, pro mě bude potěšením. Doufám, že si moje vystoupení užijí všichni diváci," poznamenal Jiříkovský.

Recitál Petra Jiříkovského v sále základní umělecké školy začíná v 19 hodin.