Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko začíná 11. dubna ve čtyři hodiny odpoledne a bude také jedna z hlavních v příštím měsíci. „V plánu je společnými silami uklidit okolí knihovny, Hellerova rybníku a sídliště Horní Kosov,“ uvedla Alexandra Frajová z knihovny. Po úklidu bude na řadě občerstvení a soutěžní kvíz.

Za zmínku stojí také sedmatřicátý poslechový pořad s hudebním kritikem a teoretikem Jiřím Černým. Tentokrát bude věnovaný nedávno zesnulému francouzskému šansoniérovi Charlesi Aznavourovi a uskuteční se 10. dubna v šest večer.

Na třetí zajímavou akci si pak musí zájemci počkat až do 29. dubna. V pět večer se může veřejnost těšit na přednášku Slavná románská filmová klasika spisovatele a filmaře Ondřeje Slaniny. „Málokteré kinematografie na starém kontinentu dokázaly vyprodukovat tolik vynikajících filmů v různých žánrech, které by patřily mezi slavné filmové klasiky. Itálie a Francie jsou filmové velmoci, které si vydobyly své místo na slunci,“ řekla k přednášce Frajová.

Ve stejný den bude v dětském oddělení knihovny probíhat od půl druhé Kniháčkovo počteníčko a od tří hodin klub deskových her pro mladé Deskni-To!

Jihlavská knihovna chce zároveň jít s dobou a tak aktuálně zjišťuje, zdali by návštěvníci uvítali možnost online plateb kartou prostřednictvím čtenářského konta. Odkaz na anketu je na facebookové stránce knihovny.