„Účastníme se poněkolikáté, minimálně to je už počtvrté. Obvykle se v centru městyse sejde tak padesát lidí. Ze zpívání máme radost, rádi se scházíme a společně si evokujeme příchod Vánoc,“ sdělil místostarosta Stonařova Ivan Šulc.

Česko zpívá koledy se v obcích napříč celou republikou letos uskuteční ve středu 12. prosince od 18 hodin. Zpívat se na Jihlavsku bude také u stromečku na návsi v Bezděkově a v Bezděčíně, u betléma v Dolní Cerekvi a v pivovarském dvoře v Polné. Například Dolní Cerekev se přidala poprvé. „Do akce jsme se chtěli zapojit už dříve, ale až letos se nám to podaří dotáhnout až do konce. Šli jsme do toho hlavně kvůli tomu, abychom se ještě více naladili na Vánoce. A myšlenka společného zpívání koled se nám prostě líbí,“ řekla již dříve Vlasta Dvořáková z Dolní Cerekve.

Zpívat se budou koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štědrej večer nastal a další. Chcete se k nám přidat i vy? Můžete se hlásit na webu https://jihlavsky.denik.cz. Za vaši účast budeme moc rádi. (zm)